» خانه » آموزش » نکات کلیدی در استفاده از بتل ماشین

نکات کلیدی در استفاده از بتل ماشین

بتل ماشین اولین هیروی بیلدر بیس شماست و در بیلد هال سطح 5 باز میشه.میتونین ازون بسته به استراتژی که دارید در بخش های متعددی در اتک خودتون استفاده کنین. در ادامه تلاش میکنیم تا دید بهتری نسبت به چکش الکتریکی ماشین بتل داشته باشیم.

ادغام بتل ماشین با حمله هاتون

بتل ماشین هیت پوینت(جون) نسبتا خوبی داره، حدود دوبرابر یه بوکسر جاینت باضافه اینکه در مقابل تله های پوش و پرتاب هم ایمنه، مثل بقیه هیروهای کلش آو کلنز.
این موضوع نه تنها باعث میشه خودش در مقابل آسیب ها بخوبی محافظت بشه بلکه بعنوان نیرویی در جلوی نیروهای دیگه شما هم بخوبی عمل کنه.

 

 

میشه تصور کرد که بسیاری از شما دیدتون به بتل ماشین محدود به حالت جلودار بودن محض رو داره، که البته توصیه ما در استفاده از اون چیز دیگه ایه چرا که:
بتل ماشین هدف مخصوصی نداره
با زیر آتش بودن توسط چند سازه دفاعی، سریع میمیره و شما دیگه نمیتونین متناوبا از توانمندی اون استفاده کنین(در این مورد در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد)

بنظر میرسه یکی از روشهای خوب استفاده از بتل ماشین در بین تعدادی جاینت باشه چرا که بتل ماشین میتونه با آسیب بالایی که میزنه در مقابل سازه های دفاعی بخوبی ایستادگی کنه و از جاینتها پشتیبانی کنه.

اینا کاراییه که بتل ماشین میتونه داخل حمله های شما انجام بده:

 • به شکل یک جلودار سازه های دفاعی رو در اولین خطوط پیاده سازی نیروتون تخریب کنه.
 • سازه های بیرونی رو پاکسازی کنه تا نیروهاتون فضای خوبی برای نفوذ به داخل کسب کنن.
 • حمله مرگبار هم برای خودش و هم برای یک سازه دفاعی مهم(بسته به طراحی مپی که بهش حمله میکنین)
 • کمک به نیروهاتون در مرحله پاکسازی نهایی سازه های بیرون مپ

کاربردهای فوق همگی بستگی به مپ هایی دارن که شما بهشون حمله میکنین. سعی میکنیم در ادامه بهتون نشون بدیم تا در مواجه با مپهای مختلف کدوم رو انتخاب کنین.

همینطور که در تصویر زیر میبینین یه نمونه خوب داریم از فرستادن بتل ماشین در بین جاینتها برای از بین بردن مولتی مورتار و سازهای دیگه داخل تا اینکه کنون کارتها بتونن سازه های داخلی رو براحتی بزنن(از جمله بیلدر هال)

 


حتما مطالعه کنید: گراند واردن


مثال دیگه از استفاده از بتل ماشین اینه که با اون ایر بمب رو از سر راه بیبی دراگون ها برداریم که البته به نوعی حمله مرگباری براش بشمار میاد. بتل ماشین بطور کلی میتونه 4تا6 سازه رو قبل از کار افتادنش تخریب کنه، پس از اینکه اون رو برای این منظور استفاده کنین ترسی به دل راه ندید:

 

 

اگر با بیبی دراگون حمله میکنین، میتونین کاملا بدون نقص از بتل ماشین بعنوان جلودار حملتون برای نفوذ به داخل مپ استفاده کنین درحالیکه بیبی دراگون ها هم سازه های اطراف رو تخریب میکنن و به درصدهای شما اضافه میکنن. اما لازمه تا بیبی دراگون ها رو یکی پس از دیگری وارد حمله کنین:

 بتل ماشین در هنگام دفاع(چنین چیزی وجود نداره!)

بتل ماشین از دهکده شما دفاعی نمیکنه، گرچه محل قرار گیریش داخل بیس شما باشه. بنابراین دلیلی نداره در طراحی بیس خودتون براش جای خاصی در نظر بیگرید.

توانمندی بتل ماشین – چکش الکتریکی

 

اگر بتل ماشینتون رو تا سطح5 ارتقا داده باشین، میتونین از چکش الکتریکی اون هم استفاده کنین. دقیقا به همون روش هیروهای دیگه میشه فعالش کرد. درحال حاضر تنها در سطح 5 در دسترس خواهد بود اما توضیحاتی که وجود داره میگه در سطح 10(که به زودی به بازی اضافه میشه) چکش الکتریکی بهبود پیدا میکنه.

ویژگی های چکش الکتریکی:

 • قابلیت هیل به اندازه 800 هیت پوینت(که درحدود 20% کل جون یک بتل ماشین سطح 5 هستش)
 • افزایش خسارت تا 250% برای 3 ضربه بعدی
 • قابلیت شارژ دوباره در 14 ثانیه

توانمندی برای بتل ماشین بسیار ارزشمنده، بخصوص که دارای آسیب بیشتر و جون بیشتر هم میشه، اما مهمترین موضوع در این بین اینه که قابلیت استفاده دوباره داره، که در نتیجه اون شما میتونین هر 14 ثانیه یکبار دوباره فعالش کنین.

 

 

هیروهای دیگه کلش آو کلنز در هر بار اتک، فقط یکبار میشه از توانمندیشون استفاده کرد، اما بتل ماشین میتونه تا زمانی که زنده هست و زمان بهش اجازه بده از توانمندیش استفاده کنه.

تا اینجا که همه چیز عالی بنظر میرسه، اما مسئله مهمی که باهاش روبرو هستیم زمانبندی استفاده صحیح از توانمندی بتل ماشین هستش بمنظور:

 • افزایش جون بتل ماشین تا جای ممکن ضمن اینکه نمیخوایم بخاطر پر بودن جونش این میزان افزایش هدر بره
 • از افزایش خسارتش بدرستی استفاده بشه

موارد بالا شما رو در موقعیت حساسی در زمانبندی استفاده از توانمندی بتل ماشین قرار میده چرا که نمیخواید خیلی برای استفاده از قابلیت افزایش جونش منتظر بشید(بخاطر اینکه هرچه زودتر ازش استفاده کنین زودتر باز در دسترس قرار میگیره).
خب براتون خبر خوبی داریم! افزایش آسیب که ناشی از فعالسازی توانمندی بتل ماشین میشه، برای 3 ضربه بعدی فعال میشه!
دقیقا! بمحض استفاده ازش، افزایش اسیب برای 3 ضربه بعدی انجام میگیره، حتی اگر بتل ماشین چند ثانیه بعد ضربه هاشو بزنه!!

 

 

 

که درنتیجه کار رو براتون اسونتر میکنه:
از چکش الکتریکی بمنظور شارژ بتل ماشین وقتی داره به سمت یه بیس حرکت میکنه استفاده کنین! که باعث میشه اسیب بیشتری بتونه وارد کنه برای اولین ضربه هاش و البته توانمندیش شروع کنه به دوباره شارژ شدن.
در استفاده های بعدی بمحض اینکه به بتل ماشینتون 20% جونش رو از دست داد از توانمندیش استفاده کنین!

به همین سادگی. از این نترسید که بتل ماشینتون از سازه های بعدی دوره و آسیب های اضافی که میتونین بزنین رو از دست بدید. اون در هرصورت توانمندیش در افزایش آسیب رو ذخیره میکنه و البته با این کار توانمندیش سریعتر هم دوباره شارژ میشه.

 

آموزش نکات تدافعی در بیلدربیس

 

راهنمای ارتقا بیلدربیس – Builder Base Upgrade

 


ورود به کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

 

نظرات
 1. علی گفت:

  مرسی سرشار جان عالی مثل همیشه فقط یه سوالی درباره جاینت داشتم که اسپشالش مشت اولشه که سیصد چهارصدتا بیشتر سوالم اينه که قدرتش رو هر سازه سیصد درصد میشه یا فقط زمانی که میندازیش مشت اولش فقط قدرت داره؟ که اکثرا رو دیوار هدر میره. یا اینکه به هر سازه که میرسه اولین مشتش قوی تره. اگه اینجوری نیس پس اگه با بامبر ببریمش اول باید راهش رو باز کنیم بعد جاینت بندازییم که مشت اولش هدر نره رو دیوار.

  • Amir گفت:

   سلام، از لول ۲ به بعد تا لول 6 اولین مشت که مشت قدرتیه، با ۲۵۰ برابر قدرت همراه خواهد بود از نظر من استفاده جاینت بوکسور با بمبر بهترین راهه و آگه یدسته بربر یا آرچر هم باشن عالی میشه :inlove:

   • علی گفت:

    اره جاینت عالیه. من خودم بیلدر ۴ هستم ترکیب جاینت ارچر و بی بی دراگ خودمو کشتم تا رسیدم کاپ ۲۳۰۰ ولی دیگه واقعا نمیتونم بیشتر برم تمام حریفهام بیلدر پنجن جدایی اینکه مورتار و یه ایر دفنس بیشتر دارن از اون طرف با بتل ماشین بهم اتک میزنن صاف میشم. وایسادم مکس بشم بعد برم بیلدر پنج ولی فک کنم نمیشه باید زودتر برم.

    بعد در ضمن سوال من این بود که دمیج جاینت رو هر دفاعی که میرسه اولین ضربه ش ۳۰۰ برابره یا فقط فقط اولین ضربه بعد از اینکه میزاریش تو زمین. چون اکثر مواقع اولین ضربه ش رو دیواره