» خانه » آموزش » اتک 3 ستاره با دراگلون (دراگون و بالن) و اسپل کلون

اتک 3 ستاره با دراگلون (دراگون و بالن) و اسپل کلون

 

اتک 3 ستاره با دراگلون (دراگون و بالن) و اسپل کلون

 

 

این راهنما بطور کلی درمورد یه استراتژی اتک جدیدیه برای تاون هال 10 و 11 اخیر توسط بازیکنان خوب قهرمان دو دوره لیگ کلن وار به نام Dark Looters از سایه ها به زیر نور اومده و و توجه ها رو به خودش جلب کرده.

این استراتژی به نام CloneBone یاد میشه که ترکیبی از دراگون بالن و اسپل کلون هستش.

پیش از آپدیت ژوئن 2017 اسپل کلون کم استفاده ترین اسپل رو دربین اسپل های الکسیری داشت دلیل هم این بود که بازیکنان دوست نداشتن 4 ظرفیت از ظرفیتهای اسپلشون رو براش اختصاص بدن. به هرحال بعد از باف (تقویت جان و خسارت) و اضافه شدن یک سطح به این اسپل، در حال حاضر به همراه دراگون و بالون بیشتر استفاده میشه و باعث شده که این استراتژی در بین بازیکان تاون هال 10 و 11 محبوبیت پیدا کنه و در وار ازش استفاده کنن.

خب حالا بیاید این استراتژی رو به بخش های کوچکتری تقسیم کنیم تا بهتر متوجه بشیم چطور این استراتژی انقدر محبوب شده.

CloneBone (دراگلون و اسپل کلون) چطور کار میکنه ؟

این استراتژی بهترین کاربردش رو در مقابل مپ هایی داره که ایردفنسهایی در کناره مپ دارن. همونطور که در تصویر مشاهده میکنین شما میتونین یکی دوتا از ایردفنسها رو با استفاده از آرچر کویین یا بربرکینگ بزنین(با کمک چند ویزارد). و ایردفنسهای باقی مونده هم با کمک بالونهاتون و البته اسپل ریج یا شتاب براحتی تخریب میشن.

 

 

اما این به اون معنا نیست که شما نمیتونین مپهایی که ایردفنس در وسط دارن واز دسترس هیروها دور هستن، رو هم مدنظر قرار بدید. به مپ زیر دقت کنین:

 

 

 

 

در چنین حالتی هیروهای شما برای ایجاد محل ورود استفاده میشن تا دراگون های شما بتونن براحتی به مرکز مپ نفوذ کنن. بمحض اینکه تونستید ایردفنسها رو با کمترین خسارتی بزنین، بقیه سازه های دفاعی نمیتونن شما رو از بدست اوردن 3 ستاره منع کنن.

CloneBone (دراگلون و اسپل کلون) در کدام تاون هال ها کار میکنه

 • تاون هال 10 و 11

نقاط مثبت CloneBone (دراگلون و اسپل کلون)

 • استراتژی بسیار موثر برای اتک موفق تاون هال 11 به تاون هال 10 در این روزها
 • بسیار قدرتمند برای مپ هایی که ایردفنسها رو در کناره ها قرار دادن

 

نقاط منفی CloneBone (دراگلون و اسپل کلون)

 • بیشتر برای کلن وار استفاده میشه، برای بخش پوش باید بیشتر بگردید تا مپ مناسب رو پیدا کنین
 • از نظر مصرف الکسیر بسیار گران هستش
 • اگر برای تاون هال 11 استفاده میشه باید حتما مکس باشه

 

 

هدف اصلی از این استراتژی

 1. کلن وار. این استراتژی عمدتا برای اتک تاون هال 11 به تاون هال 10 و یا تاون هال 11 به تاون هال 11 و یا تاون هال 10 به تاون هال 10 مرود استفاده قرار میگیره و ما انتظار 3 ستاره رو داریم. گرچه این استراتژی برای دوستاره کردن اتک تاون هال 10 به تاون هال 11 هم در برخی مپ ها مورد استفاده قرار میگیره.
 2. پوش و افزایش کاپ. شما همچنین میتونین برای افزایش تروفی بعنوان یه تاون هال 10 و یا 11 از این استراتژی استفاده کنین. اما در لیگ های بالاتر از تایتان این استراتژی توصیه میشه چرا که جایزه لیگ بالایی دارن و این ترکیب هم الکسیر زیادی مصرف میکنه. در لیگ های پایینتر بمرور ممکنه با کمبود الکسیر مواجه بشید.

ترکیب نیروی مناسب برای CloneBone (دراگلون و اسپل کلون)

 • 8 تا 10 دراگون
 • 8تا12 بالون
 • لاوا و بالون مکس در کلن کسل

البته میتونین یکی از دراگون هاتون رو با 3-4 تا ویزارد عوض کنین تا برای بربر کینگ نیروی پشتیبان فراهم کرده باشین. بربرکینگ بعنوان نیروی جلودار براشون عمل میکنه در حالیکه ویزاردها میتونن 1یا2 تا از ایردفنسهای در حاشیه مپ رو بزنن. آرچر کویین بخاطر برد زیادی که داره به نیروی پشتبان احتیاجی نداره. گرچه یه جاینت میتونه برای جلب ضربات اولیه مناسب باشه. میتونین از چنتا والبریکر هم برای باز کردن راه آرچر کویین استفاده کنین تا ایردفنس های نزدیکتر که در تیرسش هستن بزنه.

 

خلاصه,حواستون باشه چی رو ور میدارین چونکه باید بدونین دارین چیکار میکنیین.

 

اسپل برای ترکیب clonebone

 1. 1عدد اسپل کپی
 2. 3عدد خشم
 3. 1سم یا شتاب
 4. و در قلعه قبیله
  1شتاب (تان حال ده)
  یا 1خشم(تان حال 11)

 

کی و چطور از اسپل کلون استفاده کنیم؟

تنها فرقی که اسپل کپی در این استراتژی دراگ لون(بالن اژدها)میده اینه که باید در بهترین موقش استفاده شه تا بیشترین بازده رو داشته باشید.خب الان باید بگم که دو نوع نیروهستن ک نیاز دارن کپی بشن.دراگون و بالون.بهتون نشون میدم ک چطور ازش استفاده کنین.

 

کلون (کپی) کردن دراگون

کپی کردن اژدها وقتی پیشنهاد میشه که اسپل شما مکس ینی لول پنج باشه.
اون میتونه چهل تا جای نیرو کپی کنه و دو تا اژدهای جدید بهتون تحویل بده.حالا چیزی کـ بیشتویتون نمیدونین اینه که نیروهای کپی شده برا مدت محدودی میمونن .پس نیازه که تو زمان بندیش دقت بشه.اگ زود ازش استفاده کنید اژدهاهای کپی شدتون قبل از لمس دفاعی ها ناپدید میشن.پس همیشه از کپی وقتی ک نیرو ها وسط نبردن استفاده کنین تا قدرت اتشینی رو ایجاد کنید.
یه چیز دیگه بهتره اژدهاهای هدایت یافتتونو کپی کنید چرا که سرنوشت اژدهاهای کپی شده ناپدید شدنه.و شما ازشون انتظار دارین که مث تانک ضربه بزنن/بخاطر اژدهاهای واقعیتون بمیرن تا لااقل اونا بتونن مپو نابود کنن.

کلون (کپی) کردن بالن

بسته به لول اسپل کلونتون , میتونین بالن تکثیر کنین. بین 5تا8 تا. حالا شما میتونید اونارو تو ی موقعیت دیگه ای کپی کنید . مثلا

 

 1. فرض کنین 1 یا 2 تا ایردفنسی درنقطه اغازین وجود داره که میتونه مستقیما توسط بالون هدف حمله قرار بگیره(درتصویر قابل مشاهده هستش). بعد میتونین لاوا تونو از کلن کستل بیرون بیارین و بالونارو فرودبیارین و یکیشونو کپی کنین.با کمک خشم یا سرعت لاوا هارو ب یک تانک تبدیل کنید.بالون ها هم راحت تر دفاعی هارو ازبین میبرن.بعضی وقتا نیازی نیست ک لاوا هارو تانک کنین.
 2. اگه یه وقتی با یه برج جهنمی تک هدف برخورد کردین ک خیلیم خطرناکه درست قبل از ازبین رفتن بالناتون کپی رو رها کنین وبا کمک اسپل خشم یا شتاب قدرتی بهشون ببخشید ک برج جخنمی رو له کنن.(حتی اگه با یک برج جهنمی چن هدفه برخورد کردین این کارارو انجام بدید تا دراگ و بالناتون برج رو با خاک یکسان کنن)
 3. شما حتی میترنین بالنارو وقتی کپی کنین سر دراگا با ساختمونای جون بالا گرمه.

 

استراتژی دراگلون  قدم به قدم …

با همه این اوصاف میخواستم بگم بد نیس یکی دو مثال ازین توع اتکا بزنیم
همونطور که میبینین تو پایگاه 1 ایردیفنس در نقطه آغازین قرار داره و پایگاه دو ایر دیفنساش تو مرکزه(البته در یک طرغ پایگاه)
بیشتر وقتا ایردیفنسارو تو موقعیت خای مختلفی میبینید.پس من بهتون نشون میدم ک وقتی با اینا رو در رو شدین چیکار کنین.

 

 

پایگاه 1 :

 

 

قهرمانان:

در این نوع از پایگاه ها، قهرمانان شما باید نیمی از ضد هوایی ها رو نابود کنند(هرچه بیشتر، بهتر) شاه بربرها و ملکه کماندار شما به همراه تعدادی جادوگر بخشی از قسمت اول حمله شما هستند، همونطور که میبینید،شاه بربرها تقریبا در سمت راست رها شده تا از جادوگرها محافظت کنه تا بتونن اولین ضد هوایی رو نابود کنند. حالا، قیف حرکت سربازان به درستی ایجاد شده و شاه بربرها کمی به سمت بالا حرکت میکنه جاییکه ضد هوایی دوم قرار داره و ملکه کماندار رها میشه. ملکه کماندار ضد هوایی دوم رو نابود میکنه و حالا شما میتوانید سربازان خود را رها کنید.

 

در این نوع از پایگاه ها، قهرمانان شما باید برای درست کردن قیف بکار گرفته شوند تا اژدها از مسیر خود منحرف نشود. همانطور که میبینید من قهرمانانم رو در هر دو طرف پایگاه رها کردم تا کمی آشغال جمع کنند(منظور همان نابود کردن ساختمان های بیرونی)

 

 

 

رها کردن اژدها و بالن ها:

چند اژدها، به دنبالشون بالن ها(و رئیس بزرگ یا همون گرند واردن اگر شما در سطح تالار شهر 11 هستید) باید همیشه در مکانی رها بشه که بیشترین نیروهای هوایی مورد حمله قرار گرفته‌اند. مثل این حمله که، مهاجم تصمیم گرفته است تا از سمت شمال غربی حمله کند.

 

 

 

هنوز تعدادی از ضد هوایی ها در سمت دیگز وجود دارند که هنوز آسیب ندیده‌اند. خب، شما نیروهایی از قلعه قبیله خود دارید که آنها را نابود کنند. در هنگامیکه اژدها درحال نابود کردن مرکز هستند، لاوا هاند شما بهمراه چند بالن برای پشتیبانی (البته در این حمله، مهاجم از طلسم شبیه ساز استفاده کرد تا پشتیبانی بهتری بدهد) چند ساختمان دفاعی دیگر را نیز نابود میکند. در جایی که لازم است از طلسم خشم یا عجله استفاده کنید. حالا که شما ضد هوایی ها را نابود کرده اید، اژدها شما باقی را نابود میکنند.

 

 

پایگاه 2 :

 

 

 

 

در این بیس هیروی شما باید نقش ونل یا همان درست کردن قیف را اجام بدهند و سمت چپ و راست مپ را خالی کنند .

 

 

 

حالا که شما قیف را درست کردید، دراگون ها و بالن ها را پشت آنها رها کنید و لاوا هاندی که از قلعه قبیله گرفته اید را رها کنید تا از آنها محافظت کنند،و همچنین رئیس بزرگ(اگر شما در سطح تالار شهر 11 هستید) از توانایی رئیس بزرگ ( افزایش سلامتی قدرت سربازان اطراف ) باید استفاده کنید تا با کمترین خسارت حمله خود را به پایان برسانید.

 

 

حالا که شما در میانه پایگاه قرار دارید طلسم شبیه‌ساز خود را بر روی دراگون ها یا بالن ها رها کنید. از طلسم های خشم و عجله استفاده کنید تا نیروهایتان خسارت بیشتری در زمان کمتری وارد کنند.

 

 

 

حمله شما به پایان رسیده و اگر شما همه مراحل را به درستی انجام داده‌باشید حتما سه ستاره خواهید گرفت

 

 

نتیجه گیری

دوستان، لیگ جنگ های قبیله ای فصل 3 در حال ادامه یافتنه و هر قبیله نتیجه های خوبی از این نوع حمله گرفته. همونطور که در فینال های فصل 2 یافت میشه بیشترین حملات از سطح تالار شهر 11 به 10 بوده. با وجود اینکه این نوع حمله نیاز به چنین توضیحاتی که من در مورد 11 به 11 دادم نداره، ولی این یک ویدئو پر از حملات 11 به 10.

 

به هر حال اگر شما میخواهید برای یک حمله 10 به 11 بروید تا دو ستاره بگیرید. بگزارید این رو بهتون بگم که ترکیب باید همون باشه. مراقب اون ضد هوایی ها باشید با توجه به اینکه شما نیاز دارید تا دراگون ها به تالار شهر برسند تا شما دو ستاره بگیرید. با کمی تجربه شما به سادگی آن را انجام میدهید. حالا با توجه به آنچه گفتم در پایین نظراتتون رو بگید تا بدونم این راهنما چطور بود.

 

 

 

خطورود به کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

 

 

نظرات
 1. amir گفت:

  سلام تو یک کانالی یه کلش هک گذاشتن فقط گوشی هارو خراب میکنه و میسوزونه لطفا به همه گذارش بدین

 2. mer گفت:

  عالی عالی عالی
  بیشتر تو این زمینه کار کنید
  مخصوصا اینکه واسه چه جور مپی چه نیروهایی به کار گرفته بشه