» خانه » آموزش » مپ آنتی سه استار چیست؟ ویژگی های مپ های ضد سه ستاره

مپ آنتی سه استار چیست؟ ویژگی های مپ های ضد سه ستاره

 

مپ های ضد سه ستاره ، مشخصات خودشان را دارند ، اما کسانی هستند که از آنها استفاده نادرستی می کنند و تفکرات عده ایی نسبت به مپ های ضد سه ستاره ، اشتباه بوده است تا جایی این اشتباه پیش می رود که عده ایی هم این مپ ها را با مپ های تروفی مشابه می بینند و حتی از مپ های تروفی در کلن وار شان استفاده می کنند و ادعا می کنند که تفاوتی ندارد ! در این مقاله می خواهیم به تفاوت مپ های تروفی و مپ های ضد سه ستاره بپردازیم و تفاوت ها را بیان کنیم و سپس چند مپ ضد سه ستاره شدن برای کلن وار در تاون هال های مختلف برای شما بیاوریم . پس به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

دلایل ایجاد مپ های ضد سه ستاره

بعضی مواقع  مشاهده می شه که عده ایی وقتی یک مپ تروفی خوب پیدا می کنند و از آن استفاده می کنند ، به دلیل نتیجه گرفتن از این مپ ، آنرا در کلن وار نیز استفاده می کنند و می گویند که این یک مپ خوب و ایده آل است !

این یک اشتباه است ، چرا که اهداف استفاده از این مپ ها متفاوت است .

 • هدف مپ های تروفی این است که باید با موفقیت در دفاع و گذشت زمان جوایز و کاپ هایی را کسب کرد و مقدار کاپها را بالا برد و چون فقط حمله کننده سی ثانیه برای برای تصمیم گیری برای حمله به این مپ زمان دارد و با یک تصمیم اشتباه و پیاده کردن نیروها در جای که تله ها آن را زمین گیر کند باعث خراب شدن اتک او میشود .
 • هدف مپ های ضد سه ستاره ، جلوگیری از دادن سه ستاره به حریف در کلن وار است و چون در کلن وار با زمان و تصمیمات بیشتری میشود اتک داد پس تمرکز گذاشتن تله در یک سمت نمیتونه کار ساز باشه و باید مپ از هر ورودی دارای گیرها و توانایی هایی باشه.

به هر حال هر دو از تروفی محافظت می کنند و این است که عده ایی فکر می کنند که هر دو مشابه و یکسان هستند. ولی حقیقت این است که از نظر مفهومی کاملا این مپ ها با هم متفاوت هستند :

 • مپ های تروفی برای زمانی طراحی شده اند که مهاجم فرصت کمی برای آنالیز آن دارد و همچنین نیروی خاصی برای آن تدارک ندیده است و با همان نیروی از پیش ساخته شده که دارد به آن حمله می کند.
 • مپ های ضد سه ستاره به آسانی مهاجم می تواند ، یک ستاره با زدن تاون هال در موقعیتی که دارد بدست آورد و باید این مپ بتواند طوری طراحی بشود که بعد از زدن دو ستاره ، دیگر ستاره ایی به دشمن ندهد و ضد سه ستاره باشد و گرفتن ستاره سوم را سخت نماید.

 


 

امیدوارم که تفاوت را فهمیده باشد و بدانید وظیفه مپ های سه ستاره حفظ کاپ نیست که هدفمان در مپ های تروفی همین حفظ کاپ ها می باشد برای ورود به لیگ بالاتر ، در مپ های تروفی باید از تاون هال مراقبت نمود و امیدوار بود که دشمن با اشتباه خود نتواند موفق به زدن تاون هال شود ، ولی مپ های ضد سه ستاره می توان تاون هال را در معرض هدف دشمن قرار داد و با یک چینش مخفیانه ، ضربه به دشمن وارد نمود و از دادن ستاره بیشتر جلوگیری کرد و کاپ برای ما در کلن وار مطرح نیست بلکه ندادن ستاره مطرح است.

در کلن وار ، مهاجم فرصت دیدن مپ های ضد سه ستاره ما را دارد و می تواند نیروی مورد نظر را برای مپ ما ، طراحی و تدارک ببیند و حتی ریپلای حملات ما را ببیند و اشتباهات دیگران را موقع حمله به ما اصلاح کند و چگونگی پیاده کردن نیرو ها را هم طراحی کند و موقعیت سنجی نماید.

شما باید گرفتن دو ستاره را به سختی برای دشمن فراهم کنید و گرفتن ستاره سوم را نا ممکن نمایید.حتما می گویید که یک ستاره تاثیری در کلن وار ندارد !!! ولی شما اگر کلن وارها را مرور نمایید می بینید که برای یک ستاره ، چگونه می جنگند و تاثیر آن خیلی در کلن وار موثر است و اختلاف پیروزی تا شکست این روز ها تنها فقط یک ستاره است و ندادن سه ستاره به دشمن می تواند حکم یک پیروزی شیرین برای شما در کلن وار باشد.

عوامل خوب در طراحی یک مپ ضد سه ستاره چیست ؟

مپ های ضد ستاره از تاون هال هشت (خیلی بندرت) تا تاون هال یازده را در بَر می گیرد. تاون هال های پایینتر بخاطر کم بودن دیوارها و تجهیزات زیاد شامل طراحی این نوع مپ های ضد سه ستاره نمی شوند.همچنین اگر کسی نتواند بعضی مپ ها را ضد سه ستاره کند به این معنا نیست که این مپ شامل مپ های ضد سه ستاره می باشد!

تعریف کلاسیکی که از یک مپ ضد سه ستاره می توان کرد دارای این ویژگی ها است :

 1. موقعیت تاون هال طوری است که مهاجم می تواند به آن دسترسی داشته باشد.
 2. یک منطقه کشتارگاه دارد که دشمن را در آن محل ضربه سختی می زند.
 3. در مپ ها (هر تاون هالی) جاینت بمب ها بصورت دابل گذاشته شده است و گذاشتن دو عدد بمب کوچک ما بین جاینت بمب ها را به شما توضیه میکنم.
 4. بیرون کشیدن نیروهای داخل کلن کسل سخت باشد.
 5. حمله با قهرمانان (به ویژه آرچر کویین ) به تنهایی به مپ جهت تخریب سخت باشد.

نقش کلیدی “زمان” در کلن وار

حتما شنیده اید که زمان مهمترین عامل در کلن وار می باشد.یک مپ در حالت دفاع در برابر دشمن علاوه بر اینکه با ساختمانهای دفاعی به دشمن ضربه می زند باید طوری طراحی شود که دشمن در 3 دقیقه حمله به مپ شما وقت کم بیاورد! یک روش رایج در این نوع مپ ها گذاشتن بعضی از ساختمان ها در گوشه های زمین است و این کار برای شما زمان دشمن را کم می کند و خودش عاملی می شود برای سه ستاره نشدن مپ های شما در کلن وار.البته گذاشتن ساختمان ها مخصوصا خانه کارگرها یک ترفند قدیمی است و اکثرا از آن استفاده می شود و هنوز کاربرد خود را از دست نداده است و می توان از آن استفاده کرد.

به همین دلیل است که خیلی ها همیشه اینطور شروع می کنن :

image

درست است ! من الان در کنار آن ساختمان یک تله اسکلتی گذاشته ام و این کار تاثیر شگرفی دارد و زمانی را برای دشمن تلف خواهد کرد.

او هنگام حمله به خانه کارگر و نابودی آن نیروی آرچر پیاده می کند و ناگهان با تله اسکلتی مواجه می شود و اغلب برای اینکه آنها را از صحنه خارج کند نیروی بیشتر پیاده می کند و ممکن است به اشتباه نیز بیفتد! نیروهای اسکلتی بسیار آزار دهنده برای دشمن هستند و ممکن است 10 تا 15 ثانیه هم مشغول نابودی آنها شود و زمانی را از دست بدهد.شما می توانید در کنار همین خانه های کارگر نیز تسلاهای مخفی خود که لول پایینتری را دارند بکار گیرید که اثر بیشتری در نابودی و خرید زمان از دشمن دارد.

 

image

 

 

firefox_screenshot_2016_10_22t12_23_02_491z

مپ های ضد سه ستاره برای TH8 تا TH11 

خوب حالا به چندین مپ ضد سه ستاره برای تاون هال های مختلف می خواهیم بپردازیم و توجه داشته باشید که شما هنگام استفاده از آنها باید جای تله و بمب های مخفی خود را تغییر بدهید ، چرا که ممکن است شخص مهاجم مپ های زیر را دیده باشد! و حقیقت این است که یک کپی از نقشه دهکده شما نباید در اینترنت باشد و خودتان با الهام از نقشه های موجود،آنرا طراحی نمایید

مپ ضد سه ستاره برای TH8

این یک مپ ضد سه ستاره برای تاون هال هشت می باشد یک مپ ضد سه ستاره کلاسیک که رسیدن به ساختمانهای دفاعی هوایی برای دشمن بسیار سخت می باشد که در برابر حمله با دراگون که در تاون هال هشت محبوب می باشد سخت است. موقعیت کلن کسل بسیار خوب است و دسترسی به آن سخت است می توان گفت این یک مپ ضد سه ستاره ضد دارگون می باشد.

 

image

 

در این مپ زیر در صورت استفاده حمله با هوگ رایدرها عکس العمل برابر است با مواجه با جاینت بمب ها ! و حمله با هوگ رایدر به این نقشه یک تصمیم غلط است:

 

..::آرشیو دیگر مپ های آنتی سه استار تاون هال 8 در لینک زیر ::..

آرشیو بهترین مپ های تاون هال 8

 

مپ ضد سه ستاره برای TH9

مخازن کار گذاشته شده در این مپ به علت نقطه ضربه بالا ، مدت زمان زیادی را برای نابودی آنها دشمن صرف خواهد کرد و زمان زیادی را از دست خواهد داد و حملات آنها را کُند و آهسته می کند.

مپ تاون هال 9

 

یک مپ ضد ستاره تاون هال 9 که ضد هوگ رایدر و ضد والکیری و دارای برج بمب های جدید نیز می باشد ، بسیاری از نیروها در اطراف مپ نابود می شوند و خارج کردن نیروهای کلن کسل نیز سخت است و برای خارج کردن نیروهای داخل آن باید نیروهای زیادی را پیاده نماید.بمب های جاینت هم بر روی هوگ رایدر ها تاثیر گذار است.

 

..::آرشیو دیگر مپ های آنتی سه استار تاون هال 9 در لینک زیر ::..

 

مپ ضد سه ستاره برای TH10

یک مپ سرسخت برای تاون هال 10 که گسترش ساختمانها به خصوص مخازن و تولید کننده ها زمان زیادی از دشمن را می گیرد و خارج کردن نیروهای داخل کسل سخت و استفاده از ملکه کماندار برای زدن ساختمانها به تنهایی نیز سخت است و با آن مقابله می کند.

 

 

مپ انتی سه استار تاون هال 10

تخریب مخازن جهت اتلاف وقت ، کلید اصلی را برای این نقشه و ندادن سه ستاره نقش اصلی را ایفا خواهد کرد.

 

..::آرشیو دیگر مپ های آنتی سه استار تاون هال 10 در لینک زیر ::..

 

مپ ضد سه ستاره برای TH11

در تاون هال یازده داشتن یک کشتارگاه در مپ برای دشمن اهمیتی ویژه برای حفظ ستاره ها  را دارد! این نقش اساسی را برای مقابله با بولر ها و والکیری ها و هدف قرار دادن مرکز دهکده برای گرفتن 2 یا حتی 3 ستاره را دارد.

 

 

مپ زیر هم گستردگی مناسبی دارد برای حفاظت از ستاره ها و نقطه قوت آن در مرکز دهکده نهفته است و از تاون هال حفاظت می شود.

image

 

..::آرشیو دیگر مپ های آنتی سه استار تاون هال 11 در لینک زیر ::..

 

نتیجه گیری:

امیدواریم که دیگر درک درستی از مپ های ضد سه ستاره پیدا کرده باشید و همچنین فهمیده باشید که چرا مپ های تروفی برای کلن وار مناسب نمی باشند و استفاده از مپ های تروفی در کلن وار یک نقطه ضعف بزرگ محسوب می شود چرا که یک اتکر می تواند در زمان آماده سازی برای حمله به مپ تروفی شما نیروی مناسب را تهیه کند.

 

آرشیو بهترین مپ ها » کلیک کنید

خط

 

ورود به کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

نظرات
 1. شادی گفت:

  سلام من یک مپ آنتی ۳استار میخوام برا تان ۱۱

 2. Zebel Khan گفت:

  سلام سرشار جان ممنون واسه مطالب اموزنده ات :inlove:
  موفق باشی :-P