» خانه » آموزش » آموزش حمله به بیس هایی که منطقه مرگ دارند

آموزش حمله به بیس هایی که منطقه مرگ دارند

 

منطقه مرگ ها یک ویژگی در بعضی از مپ ها هستند که ممکن است شما غالبا با آن ها روبرو شده باشید. این مناطق به این منظور در مپ قرار داده میشوند که از فونل زدن به یک نقطه خاص جلوگیری شود که اغلب این نقاط معمولا تاون هال یا وسط مپ هستند. معمولا از تاون هال 9 به بعد بازیکنان این منطقه مرگ را در مپ خود بوجود می آورند تا مخزن اکسیرسیاه خود یا تاون هال را از دسترس حمله کنندگان دور قرار دهند. بسیاری از بازیکنان هنگام اتک وار یا اتک عادی وقتی با این بیس ها روبرو میشوند از اتک زدن به این بیس ها میترسند و بیخیال اتک میشوند اما حقیقت این است که حمله به چنین بیس هایی بسیار راحت است و درصورتی که از قوانین ابتدایی حمله به اینجور بیس ها پیروی کنید به راحتی میتوانید آن بیس را 3 ستاره کنید.

 

در مورد منطقه مرگ

منطقه مرگ درواقع یک نوع فونل است یعنی با قرار دادن یک فضای خالی بین نیروهای شخص حمله کننده و ساختمان بعدی که نیروها ممکن است به سمت آن حرکت کنند از حرکت نیروها به سمت آن ساختمان جلوگیری میکند. در عکس زیر یک نمونه از منطقه مرگ را میبینید:

 

 

اگر شما نیروهای خود را در قسمت پایین مپ رها کنید آن ها به سمت اطراف حرکت میکنند حتی اگر ساختمان های آن منطقه را هم پاکسازی کنید باز نیروهای شما به اطراف حرکت میکنند و به سمت تاون هال نمیروند چون فاصله زیادی بین نیروهای شما و مرکز بیس وجود دارد و لایه دوم دیوار کار رسیدن نیروها به مرکز بیس از آن قسمت را غیرممکن میکند.

 

انواع مختلف منطقه مرگ

وقتی در مورد منطقه مرگ صحبت میکنیم میتوان آن ها را به 4 دسته تقسیم کرد:

 • دیوار تکی بیرونی
 • لایه اضافی
 • منطقه مرگ درون مپ
 • منطقه مرگ مرکزی

هرکدام از این نوع ها برای منظور خاصی استفاده میشوند که باید در مورد آن ها اطلاع کافی داشته باشید. در حقیقت منطقه مرگ زمانی مفید است که شخص حمله کننده وارد نباشد و نداند که به چه صورت دارد با نیروهای خود حمله میکند درغیر این صورت منطقه مرگ بی فایده است و چیزی جز هدر دادن دیوار و فضا نیست!

حمله به منطقه مرگ
وقتی با همچین بیس هایی روبرو شدید اولین کاری که میکنید این است که باید خوب فکر کنید و عجولانه تصمیم نگیرید. در نگاه اول شما تصمیم میگیرید از همان قسمت منطقه مرگ حمله کنید چون پیش خود میگویید که آن منطقه خوب مراقبت نمیشود و از آن قسمت راحت میتوان به تاون هال یا مرکز مپ نفوذ کرد. اما چرا چنین فکری به ذهن شما میرسد ؟ سادست چون شخصی که مپ را اینگونه چیده میخواهد که شما از همان نقطه حمله کنید!

هدف شخص دفاع کننده این است که اجازه ندهد شما پیروز شوید پس هیچگاه کاری که او انتظار دارد را انجام ندهید. از دید دیگری به آن نگاه کنید شما میتوانید از قسمت منطقه مرگ که خوب مراقبت نمیشود با تعدادی آرچر و ویزارد خیلی از ساختمان ها را تخریب کنید و درعوض از قسمت دیگر اتک اصلی خود را بزنید.

هیچگاه اتک اصلی خود را از قسمت منطقه مرگ نزنید!

ربات انتی بن کلش

 

 

غلبه بر منطقه مرگ

درون منطقه مرگ قابل پیش بینی نیست. به مثال زیر دقت کنید:

 

 

اول از همه شما باید توقع غافلگیری را داشته باشید چون مشخص نیست درون منطقه مرگ چه چیزی قرار دارد میتواند تسلای مخفی یا جاینت بمب قرار داده شده باشد. حمله کردن به منطقه مرگ با تمام نیروهای خود مشکل است چون واقعا نمیتوانید برنامه ریزی کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد.

در اتک های معمولی شما باید تمرکز بر روی نابودی ساختمان حریف داشته باشید اما با این روش چیدمان مپ با این مشکل مواجه خواهید شد که نیروهای شما به مرکز مپ نروند و پخش شوند و ساختمان های دفاعی دیگر آن ها را نابود کنند. در این صورت شخص دفاع کننده پیروز خواهد بود اما این چیزی نیست که ما میخواهیم.

درست ترین و بهترین راه برای مقابله با اینجور بیس ها آسان تر از آن است که شما فکر میکنید. کلید اصلی برای مقابله این است که شما برای مقابله با منطقه مرگ نیازی به استفاده از تمام نیروهای خود ندارید. با نگاه دقیق به منطقه مرگ خواهید دید که ساختمان های دفاعی کمی در نزدیک آن است و قدرت دفاعی آن منطقه ضعیف است و این چیزی است که باید روی آن تمرکز کنید.

در این مورد خاص تاون هال در سمت چپ قرار دارد پس ما از سمت راست حمله میکنیم و وارد بیس میشویم تا به تاون هال برسیم.

 

با توجه به ساختمان دفاعی کمی که در آن قسمت وجود دارد ما صبر میکنیم تا نیروها کمی جلوتر بروند و به ساختمان های دفاعی بعدی برسند و تعدادی دیگر از نیروهای خود را رها میکنیم:

 

 

این کار دو مزیت برای اتک ما دارد :

میتوانیم برنامه ریزی کنیم و طبق آن پیش برویم
نیروهایی که زنده میمانند به سمت ساختمان دفاعی بعدی میروند و با نیروهای جدیدی که رها میکنیم حمایت میشوند

در این روش و این مپ نیروهای ما در یک خط حرکت میکنند و این روند برای ما بسیار خوب است و به راحتی و آرامی کم کم نیروهای خود را رها میکنیم و نیازی به تحلیل پیچیده مپ قبل از اتک ندارد.

 


منطقه مرگ مرکزی

در تعریف عمومی منطقه مرگ مرکزی درواقع یک منطقه مرگ به حساب نمی آید چون تاون هال و ساختمان های دفاعی درون آن قرار داده میشوند و معمولا مپ های حلقه ای که برای محافظت از اکسیرسیاه یا منابع دیگر طراحی میشوند از این ویژگی استفاده میکنند تا در برابر بولر و والکری بتوانند مقاومت کنند.

 

 

بهترین راه برای حمله این بیس ها این است که از دو سمت شروع به حمله کنید و نیروهای خود را از دو قسمت رها کنید و هیروهای خود را با مقداری تاخیر بفرستید تا به سمت مرکز حرکت کنند.

همیشه سمتی را انتخاب کنید برای حمله که فاصله آن قسمت تا مرکز بیس کمتر باشد.

 

 

 

نتیجه گیری

بیس هایی که منطقه مرگ دارند به سختی که شما فکر میکنید نیستند. مشکل آنجاست که بیشتر بازیکنان سعی میکنند از همان نقطه حمله کنند که اشتباه است و اتک آنها خراب میشود.اگر راه درست حمله کردن به اینجور بیس ها را بدانید به راحتی میتوانید با آن ها مقابله کنید کافیست که به یاد داشته باشید :

 1. هیچگاه از سمت منطقه مرگ که در لایه خارجی است حمله نکنید
 2. زمانی که منطقه مرگ مرکزمپ قرار دارد هیچگاه از یک سمت حمله نکنید و همیشه از دو سمت حمله کنید

شروع به تمرین کنید و به اینجور بیس ها با روش هایی که گفتیم حمله کنید و ببینید که به چه راحتی 3 ستاره میشوند.

 


 

عضویت در کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

نظرات
 1. آراد گفت:

  خسته نباشید آقا کیانی ممنون بابت این مطلب،خیلی خوب بود من برای تاون هال 10 استفاده کردم از اون وقع به بعد هیچ کسی نتونسته دو ستاره بگیره.خیلی سایت خوبی است ولی محتویاتتون کافی نیست. مپ های دیگه ندارین مثل تروفی،هیبرید و فارمینگ اگر این ها هم باشه خیلی خوب میشه. ممنون بابت زحماتی که برای سایت و کانال تلگرامتون می کشید.

 2. Hossein گفت:

  باسلام ، راستش من نتونستم نیرو را به جایی که میخوام هدایت کنم ! مطمئنم راه داره اما هربار که وسواس بیشتری بخرج دادم هر نیرویی هرجا دلش خواست رفت و نتیجه نگرفتم ، نظر خاصی هم برای چگونه اتک زدن نمیتونم بدم چون بجز موردی که ابتدا گفتم بقیه بُردهام هم شانسی بوده ! فقط اطمینان پیدا کردم که سوپر سل واسه اینکه بازی ادامه داشته باشه نیرو آیتمها رو خیلی کم و زیاد میکنه ، باکُلی زحمت کویین 45 شده اما بنظرم وقتی 15 بود استقامت بیشری داشت ! همین پایین وبالا شدن قدرت نیروها یکی از دلایل عدم نتیجه گیریه و محاسباتِ میزان نیروی حمله کننده و عوامل دفاعی روبرو زیاد قابل اعتماد نیست ، موفق باشید

 3. محمود گفت:

  دوست عزیز خوب میدونین ک با این روشی ک گفتین عمرا نمیشه تان هال 12 رو زد…از مخالف تان بزنی احتمال 80درصد اتک 1 استار میشه…حالا حساب کنین اتک لیگم باشه دیگه بدتر

 4. فراز گفت:

  من همیشه با ویز و جاینت برای اتک یا ویز و پکا و گالم برای وار منطقه جلو رو پاکسازی میکنم بعد با اسپل زلزله و والکری به مرکز حمله میکنم و براحتی به خواسته خودم میرسم

 5. Ssaeidd گفت:

  ای بابا. شما هم ؟!! Copy rigth