» خانه » آموزش » مدیریت شیلد و گارد در کلش اف کلنز

مدیریت شیلد و گارد در کلش اف کلنز

مدیریت گارد و شیلد

 

 

بعضیا ازش استفاده میکنن بعضیا هم نمیکنن. مدیریت شیلد و گارد برای دهکده چیزی هست که تنها عده معدودی از کلشر ها ازش بدرستی استفاده میکنن. من میدونم خیلی از شماها هرموقع نیرو تو کمپ داشته باشین اتک میزنین یا مثلا به برنامه های روزانه خودتون نگاه میکننین هرموقع وقت داشتین اتک میزنین. اما اگر برنامه ریزی بهتر بکنین میتونین از شیلدتون بیشترین بهره رو ببرید.

اگه میخواهین اتک برین و یک شیلد یا گارد فعال دارین, در واقع دارین با پرداخت ساعت هایی که میتونستین از حمله ی حریف در امان باشید باهاش اتک میرین. (بدون در نظر گرفتن لوتی که میبرین یا لوتی که از دست میدین)

گارد همیشه وقتی شیلدتون تموم میشه فعال میشه که در واقع بهتون زمان بیشتر برای در امان ماندن اتک میده و میتونین هم زمان حمله کنین بدون این که مورد حمله قرار بگیرین.

همچنین زمان گارد برای همه ی افراد در لیگ های مختلف متفاوت هست

 

 

League Village Guard time
از مستر یک به پایین 30 دقیقه
چمپیون تمام لیگ ها 1 ساعت
تیتان 3 2 ساعت
تیتان 2 3 ساعت
تیتان 1 و لجند 4 ساعت

 

بیشترین سودبری از اتک ها و دفاع ها:

به طور کلی دو نوع بازیکن داریم:

  1. کسانی که در حوزه پوش فعالیت دارند و نمیتوانند به طور کامل از شیلد خود استفاده کنند…
  2. بازیکنان معمولی که شیلد ارزش بیشتری برایشان دارد

 

بازیکنان نوع دوم، دو راه برای استفاده از شیلد خود دارند. راه اول استفاده کامل از شیلد و زدن تعداد محدودتری اتک و گرفتن دوباره شیلد و راه دوم گروهی که دوست دارن در زمان شیلد هم لوت جمع کنند و بتوانند بهره بهتری از زمان در خطر نگرفتن دهکدشان کنند.

 

هر اتک 3ساعت+دنباله حسابی (…1,2,3), از زمان شیلد شما مصرف میکند.

اگر یک حمله به شما بشه و حریف %30 به بالا بگیره همراه با تاون هال … یا %50 بگیره شما 12 ساعت شیلد میگیرین… (اگر کم تر از 30% از مپ شمارا بزند ولی تاون هال را بگیرد شیلد نمیگیرید) این در حالی هست که اگر بالای %70 بگیرند بلا فاصله حتی در اتک اگر زنده ببینید, 16 ساعت شیلد گرفتید.

یعنی اتک اول 3 ساعت از 12 ساعت شیلد که بر فرض دارید میگیرد و 9 ساعت میماند, اتک دومی که بکنید از شما 4 ساعت کم میشه و 5 ساعت میماند ,حال با اتک آخر همان 5 ساعت باقی مانده از بین میرود و وارد گاردتان میشوید …

حال برای مثال بالا … ما نیز میخواهیم 3 اتک در روز بزنیم و 12 ساعت شیلد داریم …اگر همانند روش بالا عمل کنیم هر3 اتکمان با استفاده از شیلد با ارزشمان از دست رفته و حال که گارد داریم و میتوانیم ازش استفاده کنیم… اتک هایمان را زده ایم.

 


 

 

اگر یک اتک فرضا از ساعت 6 صبح بزنیم 9 ساعت از 12 ساعت شیلدمان میماند … ما تا اتمام شیلد کار های روزانه ی مان را انجام دهیم و در ساعت 3 بعدازظهر که به گارد رسیدیم 2 اتک باقیمانده را انجام دهیم … این گونه از رابطه ی شیلد و گارد نهایت استفاده را کرده ایم (2 اتک میتواند در حالتی باشد که یک ارتش اماده داریم و یکی دیگر در باراکس اماده به خدمت هست همچنین هدف ما 3 اتک هست,اگر فرضا 4 اتک بخواهیم انجام دهیم در ساعات آخر شیلد میتوان اتک کرد که بصرفه باشد)

تمامی مدتی که شما شیلد و گارد ندارید میتوانید مورد تهاجم حریف قرار بگیرید … همچنین اگر گارد دارید میتوانید آزادانه حمله کنید بدون این مورد تهاجم قرار بگیرید… پس تا حدالامکان از شیلدتان استفاده نکنید… ولی استفاده از گارد به عنوان اتک بلامانع است.

بعد از اتمام گارد: از داشتن تله ها , کلن کستل و دفاعیات پر اطمینان حاصل کنید.

 

نتیجه گیری و نکات مهم

البته هر کسی نظر شخصی خودشو داره ولی این نکات رو باید قبل از انجام کار هامون بهش فکر کنیم …

-همیشه یادمون باشه که شیلدمون کی تموم میشه, چون وقتی تموم میشه گارد هم داره و خب خیلی حیف میشه اگه ازش استفاده نکنیم.

-اگر اماده هستین برای حمله (در حالی که در ساعات اخر شیلدتون هست و اتک بزنین شیلدتون تموم میشه و وارد گارد میشین) بهتره که سرچ کنید تا یک مپ پر لوت پیدا کنید( به جای این که یک مپ با لوت معمولی بزنین تا سریع برین حمله ی بعدی که تایم نیرو های اماده شده هدر نره) همیشه می ارزه.

-اگر تایتان 3 به بالا هستین: در 40 دقیقه آخر حمله نکنین … وگرنه هیرو هاتون رو برای دفاع ندارین.

-اگر بوست میخواهین بکنین (چه آرمی چه هیرو ها) ترجیحاً در زمان گارد بکنین.

-قبل از این که بخوابید شیلدتونو بشکونین: در طول زمان کلکتور ها و گلد ماین ها لوت بدست می‌آورند… اگر چند ساعت از شیلدتون مونده لوت جمع میشه و حریف با حمله نصف دارایی موجود در سازنده هارو میگیره, بنابر این بهتره قبل خواب شیلدو بشکونین که بهتون حمله بشه … در ازای این کار وقتی بیدار میشی گارد دارین.

 

امید واریم از خواندن متن بالا و گذاشتن وقت گران بهایتان برای دانستن این روابط و مدیریت بهتر رازی باشید.


 

عضویت در کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

نظرات
  1. Ahmadb555 گفت:

    @irantopclans

    ❌❌❌نشر بديد دوستان❌❌❌ امروز يه پست متفاوت با هميشه داريم! از دوستانى كه توى گروه هاى ديگه هستن يا در كانالى مرتبط با كلش اف كلنز ادمين هستن خواسته ميشه نشر بدن اين اتفاق رو. روز گذشته كلن ايران تاپ به طور اتفاقى با كلن عربى وارد وار شد. كلن عربى نامش خليج عرب بود )arab gulf( اين موضوع از سوى كوليدرا و اعضاى كلن ايران تاپ با توضيحات تكميلى از طريق پشتيبانيه بازى به ادمين هاى كلش گزارش شد، و تنها كمتر از بيستو چهار ساعت نام اين كلن عربى عوض شد! ?????????? همانطور كه ميبينيد در عكس اول نام اول اين كلن هست و در عكس دوم نام جديد كه با پيگيرى تيم ايران تاپ صورت گرفت درج شده! لذا از همه دوستانى كه كلش بازى ميكنن تقاضا ميشه با ديدن موارد مشابه فقط موضوع رو به ادمين هاى كلش گزارش بدن ، به سرعت و كمتر از بيستو چهار ساعت رسيدگى ميشه!✌?✌?✌? حق ما گرفتينه دوستان???????? اميدوارم كه شاهد اين اسامى نه تنها در كلش بلكه هيچ جاى ديگه نباشيم . ❤️ايران تاپ❤️ @irantopclans
    @irantopclans