» خانه » اخبار » کلش آف کلنز، بازی پرطرفدار اما کم درآمد در کشور چین

کلش آف کلنز، بازی پرطرفدار اما کم درآمد در کشور چین

بازی شرکت Supercell به نام Clash of Clans در چین به یک موفقیت بزرگ تبدیل شده است. به گفته یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اپلیکیشن اندروید زیرمجموعه چین، واندوجیا، این بازی در کشور با بیش از 200,000 دانلود در این ماه فقط از این فروشگاه برترین بازی جدید است.

اما یک مشکل وجود دارد. توسعه‌دهندگان از علاقه‌مندان جدید Clash of Clans در چین به سود زیادی دست پیدا نخواهند کرد – با این حال دلیل آن کمبود حمایت مناسبی از پرداخت‌های درون برنامه‌ای (in-app payment) در بازار چین نیست، زیرا این بازی رایگان است. به جای آن، یک مشکل بزرگ در پرداخت‌های درون برنامه‌ای رخ داده است که در این بازی از درگاه پرداخت درون برنامه‌ای Google استفاده می‌شود اما راه‌حلی برای بازیکنان چینی در نظر گرفته نشده است. (گوگل پلی در این کشور بسته شده است)

بنابراین، به گزارش آخرین شاخص برنامه‌های چین واندوجیا برای ماه نوامبر، این بازی محبوب تلاش می‌کند تا کاربران چینی را مجبور به نصب فروشگاه Google Play کند، که تعداد کمی از آن در کشور استفاده می‌شود. اما حتی این کار هم نتیجه‌ای نخواهد داشت. چرا که فروشگاه اپلیکیشن Google در چین اپلیکیشن‌های پولی را پشتیبانی نمی‌کند، بنابراین به طور واقعی راهی برای بازیکنان چینی برای خرید محتوای درون برنامه‌ای در Clash of Clans وجود ندارد.

البته، همه توسعه دهندگان بازی این اشتباه را انجام نمی‌دهند. بسیاری از آنها یک شریک انتشار محلی پیدا می‌کنند تا بازی خود را برای بازارهای سخت مانند چین تطبیق دهند. به عنوان مثال این اتفاق در ایران هم افتاده است و چون در کشورمان از گوگل پلی پشتیبانی نمیشود ، سایت های واسط (همانند دیاموند لند) خرید های درون برنامه ای را برای بازیکنان انجام میدهند.

خریدهای درون برنامه‌ای برای Clash of Clans در iPhone از طریق حساب‌های iTunes چینی به راحتی و بدون مشکل کار می‌کند، بنابراین این مسئله تنها مربوط به اندروید در چین است.