» خانه » اخبار » بازی نهنگ آبی : خودکشی دو دختر اصفهانی + عکس و مراحل بازی

بازی نهنگ آبی : خودکشی دو دختر اصفهانی + عکس و مراحل بازی

بروزرسانی : 24/10/2017

«خودکشی دو دختر اصفهانی ربطی به بازی نهنگ آبی نداشته»

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات دولت دوازدهم گفته است بر اساس خبرهای تکمیلی، «خودکشی‌های اصفهان» هیچ ربطی به بازی آنلاین «نهنگ آبی» نداشته و این چالش تاکنون در ایران انجام نشده و اتفاق نیفتاده است.

منابع انتظامی پیشتر خبر داده بودند دو دختر جوان در اصفهان به خاطر بازی نهنگ آبی خودکشی کرده‌اند.

 

بروزرسانی : 22/10/2017

رئیس پلیس اصفهان: دو دختر ‘تحت تاثیر بازی نهنگ آبی’ خودکشی کردند.

خبرگزاری‌ها خبر سقوط دو دختر از پل چمران در اصفهان را دیروز، منتشر کردند. یکی از دو نفری که از روی پلی در اصفهان پرت شده بود، کشته شده و نفر دوم به شدت آسیب دیده .

پیشتر مقام‌های جمهوری اسلامی ایران درباره شیوع این بازی در ایران و خطرات آن برای نوجوانان هشدار داده بودند.

دادستان اصفهان: درباره سقوط دو دختر از پل اصفهان پرونده قضایی تشکیل شد

حسن رحیمی، دادستان اصفهان گفت: “این دونفر باهم تصمیم می‌گیرند که این اقدام را انجام دهند؛ کلیپی از قبل تهیه کرده اند و همه موارد موید این است که با تصمیم قبلی بوده و هماهنگ شده است.”

آقای رحیمی همچنین گفت: “متاسفانه یک نفر فوت و نفر دوم به شدت مجروح و دچار خونریزی داخلی شده است.”

 

بازی خطرناک آنلاینی به اسم نهنگ سفید یا آبی blue whalt باعث خودکشی در کشورهای آسیایی شده ؛ این بازی از نوجوانان می خواهد تا به زندگی خود پایان دهند.

گروهی که این بازی اینترنتی را مدیریت می کنند به مدت ۵۰ روز از مخاطبان نوجوانان می خواهند تا روزانه کاری را که از آنها خواسته شده است را انجام دهند و در پایان، عکسی از تکلیف خود را بفرستند تا بتوانند وارد مرحله بعد شوند. مرحله نخست این چالش کشیدن یک نهنگ آبی روی دست است.

توجه : این بازی به صورت اپلیکیشن منتشر نشده است و در شبکه های اجتماعی به صورت گروهی دنبال میشود  ، پس در هیچ مارکتی وجود ندارد

نحوه طراحی بازی و شیوه تاثیرگذاری آن بر روی روح و روان طوری است که کاربر را به چالش می‌کشاند! به همین دلیل نوجوانان، که همیشه دوست دارند توانایی‌های خود را به دیگر نشان داده و از گفتن کلمه نه واهمه دارند، بیشتر جذب آن می‌شوند، گویی گفتن کلمه بله به فرمان‌های بازی، آن‌ها را بزرگ و نیرومند جلوه می‌دهد. کنجکاوتر بودن نوجوانان، دلیل دیگر جذب آن‌ها به این بازی است.

تصاویر بازی

تصاویر بازی

نام‌گذاری این بازی بر اساس اصطلاح نهنگ آبی بوده و از پدیده به ساحل نشستن نهنگ‌ها می‌آید که نشانی از خودکشی است. به عقیده برخی محققان، این نوع از نهنگ‌ها برای خودکشی خودشان را به ساحل می‌کشانند.

کاربر باید به طور مرتب بازی نهنگ آبی را اجرا کرده و اغلب یک تصویر از خود ارسال کند تا مجوز راهیابی به مرحله بعد را به دست بیاورد. در نخستین مرحله از او خواسته می‌شود یک نهنگ آبی را بر روی دستش ترسیم کند.

رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «مَنْ قَتَلَ نَفْسَهُ بِشَی ءٍ مِنَ الدُّنیا عُذِّبَ بِهِ یَوْمَ الْقِیامةِ؛   کسی که بوسیله چیزی از دنیا خودکشی کند، در روز قیامت بوسیله همان چیز عذاب خواهد شد.»

 

چه تمهیداتی برای جلوگیری از انجام بازی «نهنگ آبی» اتخاذ شده است؟

? بازی نهنگ آبی، نگرانی‌های شدیدی را در هند، روسیه و اروپای غربی از جمله فرانسه و انگلیس موجب شده است. برزیلی‌هادر واکنش به این بازی، جنبشی به نام «نهنگ صورتی» ایجاد کردند که با کمک و همکاری صدها داوطلب ایجاد شد. این جنبش بر اساس وظایف مثبتی ایجاد شده که به زندگی بها می‌دهند و با افسردگی مبارزه می‌کنند. همچنین در برزیل جنبش مردمی برای مقابله با این بازی ایجاد شده تا کسانی که به کمک روحی احتیاج دارند را راهنمایی کنند. همچنین پلیس مبارزه با جرائم فناوری‌های پیشرفته‌ی برزیل سازوکاری دیجیتال برای هشدار به جوانان درباره‌ی خطرات این بازی فراهم کرده.

? در آمریکا، سایتی که اسمش «چالش نهنگ آبی» بود، یک چالش ۵۰ روزه‌ی ارتقای سلامت ذهنی و تندرستی ارائه داد. یک نویسنده نیز گفته می‌خواهد فیلمنامه‌ای با نام «نیروی اراده» درباره‌ی این بازی بنویسد.

? شرکت‌های اینترنتی چین هم گروه‌های مجازی مشکوک به دست داشتن در این بازی را مسدود می‌کنند. همچنین نتایج جست‌وجوی کلمات مرتبط با این بازی نیز در کیوکیو (شبکه‌ی اجتماعی ملی چین) مسدود شده است.

? مقامات هندی نیز از گوگل، فیسبوک و یاهو خواسته‌اند تمامی لینک‌هایی که کاربران را به چالش نهنگ آبی هدایت می‌کرد، حذف کنند. این بازی برپایه‌ی اینترنت و شبکه‌های اجتماعی طراحی شده اما با تلفاتی که برجای گذاشته و اطلاع‌رسانی‌های گسترده درباره‌ی آن، این شبکه‌ها نیز تمهیداتی را برای مقابله با آن به کار گرفته‌اند.

? وقتی در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و یوتیوب درباره‌ی نهنگ آبی جست‌وجو کنید با انبوهی از محتواهای تولید شده مواجه خواهید شد که البته ۹۹ درصد آنها ماهیت آموزشی و اطلاع رسانی دارند. به محض اینکه در فیسبوک و اینستاگرام عبارت «نهنگ آّبی» را جست‌وجو کنید پیامی را مشاهده خواهید کرد که می‌گوید: «اگر شما یا کسی که می‌شناسید دوران سختی را پشت سر می‌گذارد و نیاز به حمایت دارید، ما مایلیم به شما کمک کنیم».

خودکشی اخرین مرحله بازی نهنگ ابی :

 

سازنده بازی نهنگ ابی کیست؟

سازنده بازی نهنگ آبی فیلیپ بوکین (Philipp Budeikin)، یک دانشجوی روان‌شناسی بود که از دانشگاه اخراج شد. وی مدعی ساخت بازی نهنگ آبی است. فیلیپ هدف خود را تلاش برای پاک‌سازی جامعه با حذف انسان‌هایی که هیچ فایده‌ای ندارند اعلام کرد.

 

بخشی از گفتگوی مدیر با بازیکن جدید:

مراحل این بازی چیست؟:

 

مراحل بازی (کلیک کنید)

مراحل بازی (کلیک کنید)

 

توجه ! هر روز یک مرحله

1. با یک تیغه روی دستت F57 بنویس و عکسش را به ادمین بفرست!

2. ساعت 4:20صبح بیدار شو و به فیلم های روانپریشانه و خیلی ترسناک که ادمین بازی برات تعیین می‌کند، نگاه بکن!

3. بازوی خودت را به موازات سیاهرگ، 3 بار ، نه چندان عمیق، ببر و عکسش را به ادمین بفرست!

4. روی یک کاغذ عکس نهنگ کشیده و به ادمین بفرست!

5. اگر آماده ای و شجاعت یک نهنگ شدن را داری روی پای خودت با تیغه Yes بنویس. اگر نداری؛ بعنوان تنبیه چندین جای خودت را ببر!

6. مرحله ی سری! ( کشف رمز یا حل معما )

7. روی دستت با تیغه f40 بنویس و به ادمین بفرست.

8. در قسمت استاتوس اپ VKontakte خودت بنویس ” #من_یک_نهنگ_هستم

9. باید بر ترس خودت غلبه کنی!

10. ساعت 4:20 صبح بیدار شو و برو به بام خانه! ( هر چه مرتفع تر بهتر )

11. روی دستت با یک تیغه، یک نهنگ بکش! ( انجام این کار نشانه ی وفاداری تو به چالش نهنگ آبیست )

12. تمام روز را به تماشای فیلم های روانپریشانه و بسیار ترسناک بگذران!

13. به موسیقی هایی که ادمین میفرستد، گوش کن!

14. لب خودت را ببر!

15. یک سوزن را چندین بار در دستت فرو ببر!

16. به خودت آسیب بزن. خودت را مریض بکن!

17. به مرتفع ترین بام اطراف برو و چن دقیقه ای را در لبه ی بام آنجا بگذران!

18. به کنار پلی برو دقایقی را در لبه ی آن بگذران!

19. سعی کن از روی یک جرثقیل، بپری!

20. ادمین، وفاداری تو را چک خواهد کرد

21. با یک نهنگ دیگر ( داوطلب چالش یا ادمین ( حامی ) دیگر ) از طریق Skype مکالمه بکن!

22. به پشت بام رفته و پاهایت را از بام آویزان بکن!

23. مرحله ی دیگری را با رمز سپری کن!

24. مرحله ی سری! ( حل معما یا کشف رمز )

25. با یک نهنگ ملاقات بکن!

26. ادمین تاریخ مرگ تو را خواهد گفت و تو باید بپذیری!

27. ساعت 4:20 صبح بیدار شو و به نزدیک ترین راه آهن برو!

28. تمام طول روز را با کسی حرف نزن!

29. عهد بکن که تو یک نهنگ هستی!!

30. تا 49 هر روز ساعت 4:20 صبح بیدار شو و ویدئو ها و فیلم های ترسناک ببین و به موسیقی که ادمین تعیین کرده گوش بده و هر روز یک بریدگی در بدنت ایجاد کن و با یک نهنگ حرف بزن!

50. با پریدن از یک جای بلند، زندگی ات را تمام کن!

 

 

 

أبی ولاّد می گوید: از امام صادق علیه السلام شنیدم که فرمود: «مَنْ قَتَلَ نَفْسَهُ مُتَعَمِّدا فَهُوَ فی نارِ جَهَنَّمَ خالِدا فیها؛  هر کس عمدا خودکشی بکند، همیشه در آتش دوزخ خواهد بود.»

 

با تمام این اوصاف باز هم میخواهید بازی کنید ؟

 

 

 

ورود به کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

نظرات
 1. Jocker گفت:

  سلام کسایی که میخان بازی نهنگ آبی رو داشته باشن به سایت دارک وب برن(برای دسترسی به دارک وب از یه فیلترشکن قوی استفاده کنید) :party:

 2. Jocker گفت:

  سلام کسایی که میخان بازی نهنگ آبی رو داشته باشن به سایت دارک وب برن(برای دسترسی به دارک وب از یه فیلترشکن قوی استفاده کنید)

 3. Shervin گفت:

  ههههههه برای ما بازی نهنگ آبی میسازن خخخ…..مرتیکه ما خودمون نیسان آبی داریییییییم…اندازه نصف جمعیت روسیه کشته گرفته تا حالا خخخخخخخ

 4. Shervin گفت:

  ههههههه برای ما بازی نهنگ آبی میسازن خخخ…..مرتیکه ما خودمون نیسان آبی داریییییییم…اندلزه نصف جمعیت روسیه کشته گرفته تا حالا خخخخخخخ

 5. sana گفت:

  سلام
  منم این بای رو میخوام اگر کسی داره ممنون میشم برا منم بفرسته.

 6. HHH گفت:

  نباید فک کنید به این سادگیه و بازیو نصب کنید مثلا اسکولشون کنید. شاید اوناییم که بازیو نصب کردن و تا اخرش رفتن همین قصدو داشتن. وقتی اونقدر قوی کار شده که انسانو به مرحله ای میرسونه ک خودشو بکشه و بودن کسایی که خودشونو کشتن پس حتما بازی با روح و روان ادمه مثل وقتی که خیلی ادعای جدی بودن میکنی و میگی عمرا کسی بتونه منو بخندونه ولی یکی که استعدادشو داره با چندتا جمله حسابی تو رو میخندونه چون خنده یه حسه و میشه تحریکش کرد ترس و خوف هم همینه و حتما انسانو توی شرایطی قرار میده که دیگه نتونه جلوی ترسشو بگیره و… مواظب باشید و با ادعا واردش نشید… بهتره اصلا واردش نشید چون کشته داده پس شوخی نداره اونایی هم که خودکشی کردن اسکول نبودن حتما با روانشون بازی شده حتما اونا هم به قصد تفریح واردش شدن وگرنه یه راست خودکشی میکردن نیازی به بازی نداشتن.

 7. vanes گفت:

  سلام . اقا ما خودم اینقدر کوسه تو این کشور در راس دولتمون داریم که دارن جوانان رو به نیستی میکشونن شما خیالتون راحت باشه نوبت به نهنگ ابی نخواهد رسید.

 8. ahmad گفت:

  مردانه یکم قیمت مرغ برنج رو چک کنی خودت خود به خود دار فانی رو وداع میگی نیازی به این بازی های حرومی نیست…خخخخخ.ضمنا بازی الاغ ابی و برادران بغیر از قاطر رو دان کنید.با حاله.

 9. hosna گفت:

  بازشو کی داره ایدیمو بهش بدم بفرسته

 10. فلوت غمگین گفت:

  شما مگه از جونتون سیرشدید. مگه میخواهید خودکشی کنید واقعا که جای تأسف اوره

 11. من بازی نهنگ ابی رومیخام

 12. نهنگ صورتی گفت:

  منم میخوامممممممممممممم