» خانه » آموزش » نکاتی درباره اسپل ها و نحوه انتخاب و استفاده از آنها

نکاتی درباره اسپل ها و نحوه انتخاب و استفاده از آنها

آموزش محدوده اسپل ها

آموزش محدوده اسپل ها

 

نکاتی درباره اسپل ها و نحوه انتخاب و استفاده از آنها

مطمئنا آموزش ها و تجربیات زیادی از اسپل ها که در رسانه ها و منابع کلشی مختلف منتشر شدن مطالعه کردید و هرکدام به نکات مختلفی اشاره کرده اند
ما هم بارها آموزش های مختلفی در این رابطه منتشر کرده ایم، اما امروز سعی داریم تا یک آموزش کامل و جامع از سه اسپل پراستفاده تر توسط پلیرها یعنی زلزله، فریز و پرش در اختیارتون بگذاریم…

بطور کلی یه اسپل چیه و چرا باید ازش استفاده کنیم؟ پاسخ به این سوال مهم مسیر رو هموار میکنه به سمت استفاده درست از اسپلها.
اسپل درواقع تغییری در مپ حریف یا نیروهای ما ایجاد میکنه که در مجموع باید منجر به برتری نیروهای ما بشه. این برتری میتونه فرصت بیشتر، قدرت بیشتر، تعداد بیشتر، سرعت بیشتر و یا ماندگاری بیشتر باشه. در نتیجه باید بدونیم یک مپ باید کدام نقطه قوتش رو ازش سلب کرد و یا به کدام نیرو مزیتی رو بخشید.

بطور مثال خیلی اوقات شده که دیدیم خودمون و هم کلنی هامون در استفاده از اسپل پرش به جای زلزله و بالعکس در دوراهی قرار گرفته ایم، یا در سطح تاون هال ۱۰ و یا ۱۱ درمورد استفاده کردن یا نکردن از اسپل فریز شک داشتیم.

اگر شما هم جز این عده هستید یا اصلا میخواهید نکات بیشتری در این زمینه بدونید با ما همراه باشید.

 

محدوده اسپل ها

محدوده اسپل ها

 

چند نکته درباره استفاده سه اسپل جامپ، زلزله و فریز:

موارد عمده استفاده از این سه اسپل رو میشه در موارد زیر بصورت فهرست بیان کرد:

  1.  استفاده از جامپ در رویارویی با دیوار دو لایه
  2.  استفاده از زلزله برای از بین بردن محدوده وسیع و کارآمد
  3.  استفاده از فریز برای متوقف کردن دو اینفرنو نه یکی

 

اسپل فریز

  همونطور که میدونید اسپل فریز شعاع ۳.۵ خانه ای دارد که به این معناست میتواند ساختمان هایی در محدوده ۷ خانه را به طور کامل تحت پوشش خود قرارداده و متوقف کند.
اما به این موضوع توجه داشته باشید که فقط در این صورت از این اسپل برای اینمنظور استفاده کنید که اینفرنوها به تاون هال چسبیده باشن و از همه طرف تمام تاون هال را پوشش بدن. در این حالت با یک اسپل فریز هردو اینفرنو تحت تاثیر اسپل فریز میشن اما در بقیه مواقع توصیه نمیشه که با یک اسپل فریز سعی کنید دوتا اینفرنو رو فریز کنید.

در ادامه به معرفی هرکدوم از این اسپل ها خواهیم پرداخت. اسپل جامپ

اسپل جامپ

 

 اسپل جامپ همشعاع اثر ۳.۵ خانه ای دارند که به این معناست که میتواند دو لایه دیوار که مجموعا ۶ خانه بین آن ها فاصله هست را پوشش بدهد ( فقط نیازی هست تا فضای کمی مانند شکل پایین را به وجود بیاورد که نیروها را به مسیر درست هدایت کند). البته بازهم ریسک امتحان و شاید عمل نکردن آن در مواقعی که شما نمی توانید فواصل را تشخیص دهید وجود دارد.

اسپل جامپ درواقع دید بدون دیواره رو به نیروهای شما میده البته در محدوده خود اسپل جامپ. در حالت عادی نیروهای شما نزدیکترین مسیر رو به سمت سازه هدفشون طی میکنن. با انداختن اسپل جامپ چون در عمل دیگه دیواره ای رو نیروی شما نمیبینه با حفظ هدفش مسیرش رو تغییر میده.

این موضوع به شما خیلی کمک میکنه برا زدن سازه ها با فضاهای محصور شده داخل دیواره که دورشون هم خالیه. درواقع اسپل جامپ یکی از ابزارهای مهم برای مقابله با مپهای آنتی 2 هستن. مپهایی که ساختمان تاون هال به فضای خالی نسبتا زیادی محصور شده و دسترسی بهش سخته.

 

earthquake-spell-radius-

اسپل زلزله

 

اسپل زلزله شعاعی برابر با ۴ خانه دارد که به این معنیست ک اثرش تا ۸ خانه را شامل میشود. البته این ۸ خانه در یک دیوار مستقیم هست و در مواقعی که چند ساختمان به صورت آرایشی غیرخطی در کنار هم قرار گرفته اند منطقه تحت پوشش ۲×۲ را ایجاد میکند.
 البته من پیشنهاد میکنم تا اسپل ها را دانه دانه بندازید تا ریسک اشتباهتون پایین بیاید. اما در عمل باهم ریختن یا دانه دانه ریختن تغییری در اثر نهایی ایجاد نمیکنه.

 

earthquake-spell-range

محدوده اسپل زلزله

 

محدوده اسپل زلزله

محدوده اسپل زلزله

 

استفاده از جامپ یا زلزله ؟

 

خیلی ها فکر میکنند که این اختلاف پوشش دهی دو اسپل، موجب بهتر بودن استفاده از زلزله هست اما این خیلی تفاوتی ندارد، در مقایسه در عکس بالا میبینید که در شرایط یکسان عملکرد مشابهی دارند.

البته شاید به کامل از بین بردن دیوار توسط زلزله بتوان اشاره کرد اما جامپ نیز ظرفیت کمتری از کمپ شما را اشغال خواهد کرد.

به هرحال میتوان به این نکته اشاره کرد که خیلی تفاوتی وجود ندارد و بیشتر به سلیقه شخصی و شرایط اتک و ملزومات آن بستگی دارد.

 

 


البته اسپل زلزله استفاده های دیگه ای هم بجز استفاده بجای اسپل جامپ داره که میتونین در مطلب زیر مطالعه کنین:

 

 

اسپل زلزله

رازهای ناکفته اسپل زلزله


عضویت در کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

 

نظرات
  1. زنده گفت:

    سلام بسیار عالی بود ممنون بابت آموزش خوبتون