» خانه » Bluestacks » رازهای گفته نشده Earthquake Spell – اسپل زلزله

رازهای گفته نشده Earthquake Spell – اسپل زلزله

 

 

با زلزله های فلج کننده، دیواره ها و سازه ها را تضعیف کنید! طلسم های زلزله با حداکثر توان به سازه ها آسیب میر سانند. استفاده از چند طلسم زلزله میزان آسیب بر همان سازه ها را کاهش و میزان آسیب به همان دیواره ها را افزایش میدهد. هیچ دیواره ای نمیتواند در برابر چهار طلسم زلزله ایستادگی کند!
دومین اسپل از دارک اسپل فکتوری اسپل زلزله هستش که میخوایم در ادامه نحوه استفاده و طرز کارش رو توضیح بدیم. افرادی هستن که ادعا میکنن اسپل زلزله برا کساییه که بلد نیستن از جامپ استفاده کنن، اما واقعیت اینه که گزینه های دیگه ای هم هست برای استفاده از اسپل زلزله!


اسپل زلزله چطور کار میکنه؟

 

اسپل زلزله روی همه سازه ها، البته مسلما بجز مخزن ها،کار میکنه و با استفاده از اون بسته به سطح اسپل زلزله ای که بکار گرفته میشه، 14% تا 25% از هیت پوینت یک سازه سالم کم میکنه. این مقدار درمورد اولین اسپل زلزله ای هست که شما استفاده میکنین. در دومین و سومین و … اسپل زلزله کمی محاسبه متفاوت میشه.

 

شعاع خسارت فضا زمان ساخت هدف
هدف مورد علاقه
سطح مورد نیاز دارک اسپل فکتوری
4 tiles منطقه ای 1 دقیقه ساختمان و دیوار دیوار 2
سطح خسارت هزینهDark elixir هزینه اپگرید زمان اپگرید لابراتور مورد نیاز
1 14% 125 N/A N/A N/A
2 17% 140 30,000 6 days 6
3 21% 160 60,000 8 days 7
4 25% 180 90,000 12 days 8

 

 

دومین اسپل زلزله که روی همون سازه بندازید به میزان یک سوم نسبت به اسپل زلزله اول خسارت میزنه، سومین اسپل زلزله خسارتش به یک پنجم اسپل اول کاهش پیدا میکنه و چهارمی هم به میزان یک هفتم کاهش پیدا میکنه و الی اخر. این رویه توجیه میکنه که چرا یه سازه وقتی هیت پوینت کمی داره و روش اسپل زلزله بندازید موجب تخریبش اون میشه.

در برخی سایتها مثل آل کلش دات کام، ادعا شده که اسپل زلزله به درصدی از هیت پوینت باقیمانده اون سازه زده میشه. با مقایسه با اطلاعات موجود در  بازی متوجه شدیم این اطلاعات نادرسته. اثبات نادرستی هم بسیار سادست. شما چطور میتونین یه سازه با حتی 10 تا دونه هیت پوینت رو تخریب کنین اگر همواره قرار باشه به درصدی از هیت پوینت باقیمونده دمیج بزنین. هیچوقت!
نحوه محاسبه صحیح اون همونطور که در بالا توضیح دادیم بصورت کسری از درصد تخریب اولین اسپل زلزله هستش.
این به این معنیه که دمیج موثری که یه اسپل زلزله به یه سازه خاص میزنه در دفعات بعدی که شما اسپل زلزله بعدی رو میزنین کمتر و کمتر میشه. برا اینکه همونطور که گفتیم میزان دمیج وارد شده اسپلهای زلزله بعدی به کسری از درصدی از هیت پوینت اولیه زده میشه. در ویدیوی معرفی این اسپل، با استفاده چندباره از این اسپل حتی موفق به نابودی کامل یک خونه کارگر هم نشد. این روش موثریه برای سازه هایی که 25% از کل هیت پوینتشون باقی میمونه.
درواقع شما با 224629 تا اسپل لول 1 موفق به تخریب کامل یه سازه میشید، و یا 18056تا اسپل زلزله لول 2 و یا 1921 اسپل زلزله لول 3. برای تست اعداد فوق با کمک برنامه نویسی قطعه کدی رو نوشتیم که میتونین درستی مطلب بالا رو ببینین:

 

image

 

یه شیوه بسیار موثر، استفاده از 2تا اسپل لایتنینگ(رعد) روی یه ایردفنس و بعدش برای نابودی کاملش استفاده از یک اسپل زلزله هستش(بجای استفاده از سومین اسپل لایتنینگ چون اسپل زلزله تنها یک ظرفیت رو میگیره).
ضمنا، اسپل زلزله اثر 4 برابر خسارت روی دیوارها داره و همچنین سازه هایی که در آستانه نابودی هستن رو هم تخریب میکنه.

 

اسپل زلزله در مقابل اسپل جامپ

این دو اسپل در رقابت باهم نیستن بلکه انتخاب بین این دو بستگی داره به مپی که شما میخواین بهش حمله کنین.

مپ های فشرده با انتخاب محل مناسب، انتخاب بهتری هستن برای استفاده از اسپل زلزله. 

Earthquake Spell - اسپل زلزله


در مقابل مپهایی که باز چیده شدن به اسپل جامپ نیاز دارن. اینم در ذهن داشته باشیم که 4 اسپل زلزله معادل 2 اسپل جامپ خواهد بود(اما در عمل ما 3 تا رو خودمون میسازیم یکی هم در نیروی کلن میبریم که اگر بخوایم 2 تا جامپ ببریم هنوز یک فضای خالی اسپل دارک خواهیم داشت البته به قیمت کم شدن از اسپلهای الکسیری دیگه).

 

Earthquake Spell - اسپل زلزله
قدری کنجکاوی بیشتر درمورد نحوه اثر گذاری اسپل زلزله
باتوجه به اینکه میزان خسارت اسپل های زلزله دوم و بعد ازون روی کسری از درصدی از میزان خسارت اسپل اولیه محاسبه میشه در ادامه تستی انجام دادیم درمورد اینکه اگر اسپلهای زلزله رو باهم بزنیم و یا با مکث بزنیم تفاوتی ایجاد میشه یا نه؟ یعنی اگر همه اسپلهای زلزله رو باهم بزنیم آیا میزان خسارت همه این اسپلها یکسان محاسبه میشه؟ پاسخی که باهاش مواجه شدیم این بود: خیر. چه با مکث چه بدون مکث هردو نتیجه یکسان داره.


با مکث

 

Earthquake Spell - اسپل زلزله

Earthquake Spell – اسپل زلزله

بدون مکث
Earthquake Spell - اسپل زلزله

در تست انجام شده تعداد 7 اسپل زلزله رو یکبار با مکث و پس از تمام شدن اثر هر یک از 7 اسپل زدیم و در تست بعدی هر 7 اسپل رو باهم زدیم. همینطور که درتصویر مشاهده میشه نتیجه یکی بود.

اسپل زلزله چه کاربردهایی داره؟

 

چه نیازی هست به اسپل زلزله وقتی اسپل لایتنینگ وجود داره؟ 

در پاسخ باید گفت:
اسپل زلزله خسارت خیلی بشتری میزنه به سازه های با هیت پوینت بیشتر بخاطر اینکه از درصد استفاده میکنه به نصف ظرفیت یک اسپل الکسیری فقط نیازه
برخلاف اسپل لایتنینگ، اسپل زلزله به تمامی سازه های در محدوده برد خودش، یکسان دمیج وار میکنه.
تاثیر زیادی بر روی دیواره ها داره

دیواره ها رو با اسپل زلزله تخرب کنین
مشخصترین کاربرد اسپل زلزله تخریب دیواره ها هستش. برای تخریب هر لولی از دیواره شما تنها به 4اسپل زلزله از هر لولی نیاز دارید(درسته، 4 اسپل زلزله لول 1 هم میتونه دیواره های لول 11 رو هم تخریب کنه!)
مزیت این جریان اینه که شما میتونین یه بخش بزرگی از مپ رو باز کنین تا نیروهاتون بتونن براحتی داخل مپ حرکت کنن(مخصوصا وقتی که فضاهای 6*6 در مپ داشته باشیم).


1478337085598
همچنین اگه تو مپی که بهش حمله میکنین دوتا فضای بهم چسبیده 2*2 باشه بازهم بخوبی فضا رو براتون باز میکنه.


Earthquake Spell - اسپل زلزله

 

انهدام ایردیفنس

اسپل زلزله قادره که حتی ایردفنس مکس رو بهمراه دوتا اسپل لایتنینگ بزنه.

هیچوقت از بیش از 1 اسپل زلزله روی همون سازه استفاده نکنین! میزان خسارت در هربار استفاده از اسپل زلزله کمتر و کمتر میشه! اگه حتی 7تا اسپل زلزله روی ایردفنس بریزید، نتیجه این میشه:

 


Earthquake Spell - اسپل زلزله

Earthquake Spell – اسپل زلزله

درنتیجه اگر بدنبال انهدام یه سازه خاص هستین باید اسپل زلزله رو با اسپل لایتنینگ ترکیب کنین(البته درموارد خاصی اسپل اسکلت هم میتونه مفید باشه).
درهنگام استفاده از این روش، اسپل زلزله دقیقا روی ایردفنس نندازین. بهتره که اطراف ایردفنس رو ببینیند و بگردید دنیال سازه های با هیت پوینت بیشتر و طوری اسپلتون رو بندازید که هم یردفنس و هم اون سازه های با هیت پوینت زیاد در محدوده اسپل زلزله شما قرار بگیرن. لازم به یادآوریه که شعاع عملکرد این اسپل 4 تا کاشیه.

 

میتونید از جدول زیر برای خراب کردن ضد هوایی به نسبت اسپل لایتینگ تون  و یک زلزه استفاده کنید :

 

Air defense HP اسپل زلزله
None 2× None 3× Level 1 Level 2 Level 3 Level 4
  800  Level 5  Level 1  Level 3  Level 3  Level 3  Level 3
850  Level 5  Level 1  Level 4  Level 3  Level 3  Level 3
  900  Level 5  Level 1  Level 4  Level 4  Level 3  Level 3
  950  Level 6  Level 2  Level 5  Level 5  Level 4  Level 3
  1000  Level 6  Level 3  Level 5  Level 5  Level 5  Level 4
  1050  Level 7  Level 3  Level 5  Level 5  Level 5  Level 5
  1110  Level 7  Level 4  Level 6  Level 6  Level 5  Level 5
  1170  Level 4  Level 6  Level 6  Level 6  Level 5
  1230  Level 5  Level 7  Level 7  Level 6  Level 6

 

توضیح: به غیر ردیف اول که با دو لایتینگ خراب میشوند بقیه با سه لایتینگ خراب میشوند


Earthquake Spell - اسپل زلزله
در اتک فول درگ با نیروی تاون هال 9 که شما قادر به تخریب دوتا ایردفنس مپ حریف هستین، گاهی با نزدیک بودن دوتا ایردفنس میتونین با یه اسپل زلزله دوتا ایردفنس رو باهم بزنین . درنتیجه جا برای یه اسپل شتاب یا هر اسپل دیگه دارکی باز میشه.

Earthquake Spell - اسپل زلزله

 

استراتژی

 

یکی از چیزای رایج اینه که یه دونه اسپل زلزله رو در وسط مپ یعنی جایی که تاون هال بهمراه سازه های با هیت پوینت بیشتر میندازن. با اینکار شما با کم کردن 25% از هیت پوینت همگی اون سازه های درمعرض اسپل زلزله کمک بزرگی به نیروهاتون میکنین تا از اون وسط سریعتر بتونن خارج بشن. یه محاسبه سرسری نشون میده میشه با این روش دو سه هزار هیت پوینت از اون سازه ها کم کرد که واقعا عالیه!

نابود کردن تاون هال با اسپل(اسپل زلزله و لایتنینگ)
ممکنه خیلی از ماها تاحالا بارها نشستیم حساب کردیم با چنتا اسپل لایتنینگ و زلزله مکس میشه تاون هال رو زد؟

یه ساختمان تاون هال لول 10با کمک این اسپل نمیتونه تخریب بشه، اما سلامتیش با استفاده از 1 اسپل زلزله و 5تا اسپل لایتنینگ تا 1275 هیتپوینت کاهش پیدا میکنه. اما درمورد ساختمان تاون هال لول 7، شما میتونین به یه دونه اسپل زلزله لول 3 و 4تا اسپل لایتنینگ لول 6 تخریبش کنین.
پاسخ سوال بالا کمی بیش از بلی و خیر هستش. دلیل هم اینه که کسی که اسپل لایتنینگ لول 6 و اسپل زللزله لول 3 داره صولا چرا باید بخواد تاون هال لول 7 رو تخریب کنه فقط؟! خب با نیروهاش میتونه تخریب صددرصدی رو براحتی انجام بده. اما در حالت نسبتا برابر میشه پاسخ خیر رو درنظر گرفت. طبیعی هم هست. برا اینکه سوپرسل وقتی در قوانین اخیرش میاد اعلام میکنه اسپلها دیگه روی مخازن تاثیری ندارن کار بیهوده ای بنظر میرسه اگر شما واقعا میتونستید با فقط اسپل، تاون هالی رو بزنید که زدنش مثه مخزن براتون مقداری منابع بهمراه داشته باشه!
اما بازهم شما میتونین یه تاون هال با هیت پوینت خیلی کم (بسته به لول اسپل زلزله ای که باخودتون آوردید) فقط با یه زلزله بزنین.


نکاتی درباره اسپل ها و نحوه انتخاب و استفاده از آنها را میتوانید از این لینک مطالعه کنید 

آموزش محدوده اسپل ها


 

ورود به کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

نظرات
 1. shahriar گفت:

  رعد سطح پنج 450 آسيب ميزنه و زلزله سطح يك چهارده درصد. ضد هوايي سطح شش 1050 مقاومت داره ولي با دو تا رعد پنج و يك زلزله سطح يك از بين ميره. در صورتي كه با محاسبه سه درصد باقي ميمونه. چهارده درصد ميشه 147 به اضافه آسيب دو تا رعد ميشه 1047… حالا سوال اينه اون سه درصد مقاومت باقيمانده ضد هوايي چطوري از بين ميره.؟؟؟ لطفا پاسخ را برام ايميل كنيد… ممنون

 2. Alireza Bamaram گفت:

  من لول 990 هستم باور کنین

 3. Alireza Bamaram گفت:

  سلام تو کانال یه چیز گزاشتین نوشتین،

  تا 1400 با کلش یعنی چی اگه بگین خیلی خیلی ممنونم کانالتونم عالیه ممنون،

 4. Salazar گفت:

  به نظر من اشغال ترین اسپل، زلزله هست، شما اگه سم نداشته باشین فاتحه اتکتون خودندس، مگه اینکه تو کسل حریف گالم یا لاوا باشه، به نظر من جامپ و دوتا سم خیلی بهتر از زلزله هست، کافیه کسل حریف مینیون یا دراگ یا بالن باشه اونوقت باید بزنی تو سرت اگه سم نداشته باشی

 5. نگار گفت:

  سلام خسته نباشین ،ممنون از مطلب عالی بود …
  حالا یه سوال … وقتی هر لول دیواری حتی با اسپل زلزله یک تخریب میشه،،،یعنی لول زلزله ما در تعداد دیوارای تخریب شده هم اثر نداره ؟ مثلا من با چهار تا زلزله سه دقیقا همون میزان دیواری. رو باز میکنم که چهار تا یک ، بازمیکنه ؟

  • رضا گفت:

   این سوال ذهن من رو هم درگیر کرده!موندم اسپل زلزله رو آپ کنم یا نه

  • علی آیت اللهی گفت:

   سلام
   بستگی به استفاده شما از اسپل زلزله داره.
   فقط برای تخریب دیواره ها استفاده میکنید؟ نه نیازی ندارید
   استفاده هایی نظیر استفاده در اتک فول درگ دارید؟ پیشنهاد میشه تا زمانیکه همچنان فول درگ میزنین زلزله رو هم آپ کنین.
   درواقع اتک فول درگ میتونه روش مناسبی باشه برای اکانتایی که تازه وارد تاون هال 9 میشن و یا اکانتهای مهندسی شده ای که اصولا به قصد فول درگ لول 4/5/6 بالا آورده میشن. شما با اسپل لایتنینگ لول 5 و زلزله لول 1 نمیتونین یه ایردفنس لول 7 رو بزنین.
   گرچه همینطور که در متن هم گفته شده، تخریب 25درصدی زلزله مکس، میتونه دلیل خوب باشه برا اینکه در بعضی اتکها یه زلزله مکس هم با خودتون ببرید.

  • Ali گفت:

   واسه ی تخریب دیوار ۴ تا اسپل زلزله لول۴ فرقی نمیکنه با ۴ اسپل زلزله لول۱

 6. hossein گفت:

  میگما این آموزش استفاده از جامپش کجا بود