» خانه » آموزش » استراتژی مقابله سوپرسل برای ابرهای جستجوی لیگ لجند: آسمان آبی!

استراتژی مقابله سوپرسل برای ابرهای جستجوی لیگ لجند: آسمان آبی!

ابتدا بطور خلاصه به بیان نمای کلی از این استراتژی جدید سوپرسل برای پایان دادن به جستجوهای طولانی لیگ لجند، میپردازیم.
در ابتدای هر روز، تمام کسانی که در لیگ لجند حاضر هستن(بالای 5000 تروفی و چنانچه سقوط کرده باشن 4900 تروفی) در یک فرایند تعیین حریف در یک گروه 8 نفره قرار میگیرن تا در اون روز بدون نیاز به جستجوی اضافه و تماشای بی وقفه ابرها و انتظار برای آفلاین شدن رقبا با قابلیت انتخاب مپ دفاع و نیروی کلن، به سادگی لمس کردن دکمه Attack میتونن از این فرصت کسب تروفی استفاده کنن.
8 اتک در روز بدون انتظار بدون ابر بدون لوت(دریافت لوت مشابه سیستم وار خواهد بود) بدون نیاز به صبر کردن برای آفلاین شدن حریف.

اما چنین استراتژی چطور اجرا میشه و پیامدهای اون چیه؟ مطلبی که در ادامه قصد داریم بهش بپردازیم.

پیش از این ما روزهایی رو در کلش آو کلنز تجربه کردیم که بازیکنان لیگ لجند مجبور بودن برای بودن و ماندن در جممع لجندی ها، روزانه ساعات زیادی رو داخل بازی در حالت جستجو سپری کنن. ما داریم از ارقام 8 ساعت، 10 ساعت، 12 ساعت، 18 ساعت و … در روز صحبت میکنیم!
و بنظر میرسه با استراتژی جدید Blue Skies دیگه کم کم آماده شد تا اون روزها رو باید به دست فراموشی بسپریم.
بعبارتی با برقراری روال 8 اتک در روز لیگ لجند دیگه خبری از لوت های سنگین این لیگ نخواهد بود.
از نظر چگونگی برگزاری این استراتژی جدید، باید گفت مانند استراتژی پیشین یعنی ابرها، هرقدر تروفی بالاتری کسب کنین و به صدر جدول نزدیکتر، حریف های مشکلتری براتون پیدا میشه.

همونطور که قبلا هم در خبرها ذکر کردیم، با تخریب 100% یک مپ در این لیگ شما صاحب 40 امتیاز تروفی میشین. یعنی در یک روز شما شانس کسب 320 تروفی رو دارید! و یا البته از دست دادن این مقدار!
نحوه محاسبه بدین شرحه:
بدون ستاره تروفی ای در برنداره. اما در حالت بدون ستاره هر 10% تخریب پاداش 1 تروفی رو داره.
با کسب اولین ستاره شما صاحب 5 تروفی میشید. پس از اون هر 9% تخریب 1 تروفی(ستاره اول به معنی 50% یا زدن تاون هال خواهد بود. درنتیجه شما اقلا 1% تخریب رو انجام دادید).
با کسب دومین ستاره به شما 16 تروفی اهدا خواهد شد. و پس از اون بازای هر 3% تخریب به شما 1 تروفی اعطا میشه(دو ستاره یعنی حتما 50% تخریب و انهدام تاون هال که نتیجتا داریم از نرخ های تخریب بالای 50% صحبت میکنیم).
و همونطور که گفتیم ستاره سوم و تخریب 100%ی مپ به میزان 40 تروفی به شما تعلق میگیره.

بطور مثال میتونین تصویر زیر رو مشاهده کنین تا متوجه بشید در حالات مختلف چه میزان تروفی در لیگ لجند به بازیکنا تعلق میگیره:

اگر با دقت بیشتری به این اعداد و ارقام توجه کنین جهش دریافت تروفی در کسب دومین ستاره قابل تامله.
از اونجایی که اعداد و ارقام بالا در محاسبه میزان تروفی در هر دوحالت کسب و یا از دست دادن تروفی(در مقام حمله و یا دفاع) صادقه، بنظر میرسه بازهم مپ های آنتی 2 محبوب خواهند شد. مپ هایی که تا حد ممکن حریفان رو از کسب ستاره دوم باز بداره و در دفاع موجب از دست دادن حداقلی تروفی بشه.
البته میشه پیش بینی کرد که مپ های آنتی 3 در صدر جدول رقابت همچنان باقی بمونن.
اگر صحبتهایی که از ابدای این مطلب تا بدینجا بیان شده رو با دقت دنبال کرده باشید متوجه خواهدی شد که در لیگ لجند چه تحول ژگرفی در حال وقوعه.

بنظر میرسه سوپرسل دیگه موافق ریختن نیرو و گرفتن تروفی آسون نیست. کسب یک یا دو ستاره با دراگون یا الکترودراگون تقریبا به سادگی ساختن و نریختن اونها داخل هر مپیه.درنتیجه تابحال مهارت چندان جایگاهی دراین میون نداشته. گرچه پشتکار زیادی میطلبه اما قطعا مهارت در سیستم پیشین، یعنی ابری، به نسبت وزن خیلی خیلی کمی داشته.

 

 

نکاتی که لازمه تا بهشون توجه بشه اینا هستن:
شما بعد از تشکیل لیگ روزانتون و قرار گرفتن در یک لیگ 8 نفره، هر زمان که دوس داشته باشین میتونین اتکهاتون رو بزنین.
اما بعد از زدن این اتکها دیگه نمیتونین اتک بزنین تا روز بعد و شرکت در لیگ روزانه بعدی.
در لیگ لجند شما میتوننی مپ دفاعی متفاوتی نسبت به مپ دهکدتون داشته باشید. این موضوع در مورد نیروی کلن در حالت دفاع و حمله هم صادقه و میتونه باهم متفاوت باشه. ضمن اینکه نیاز نیست بعد از هر اتک نیروی کلن شما دوباره پر بشه و تا زمانی که تصمیم به عو ضکردن اونها نگیرید باقی میمونه.
در لیگ لجندشما ممکنه حتی زمانیکه آنلاین هم هستین مورد حمله قرار بگیرید. لوتی از شما کسر نمیشه و شما خودتون هم میتونین اتک رو تماشا کنین.

و موضوع مهم: شیلد
نکته ای که باید بهش توجه کرد اینه که شیلدها در سیستم Blue Skies تنها زمانی محاسبه میشن که شما در روز لیگ قرار داشته باشین.
همچنین باید توجه داشت که در سیستم جدید شما چه آنلاین باشید و چه آفلاین میتونین مورد حمله قرار بگیرید.
در نتیجه شیلدها در سیستم Blue Skies بدین صورت عمل میکنن که در هنگام داشتن شیلد شما نه قادر به حمله هستین و نه کسی میتونه به شما حمله کنه.
درواقع خرید شیلد در لیگ لجند فقط جایگاه فعلی شما رو در لیگ لجند حفظ میکنه.
نکته بعدی در مورد شیلدها اینه که زمانی که شما شیلدی رو خریداری میکنین اون شیلد تا زمان شروع لیگ روزانه بعدی فعال نمیشه. یعنی اگر در وسط یه لیگ روزانه قرار دارید اگر شیلد هم خریداری کنین اون شیلد اثر نمیکنه تا شروع روز بعد.
اگر در حالی که شیلدی رو خریداری کردین انقدری تروفی کم کنین که از لیگ لجند خارج بشید شیلد شما برمیگرده به سیستم نرمال و مثل سابق عمل خواهد کرد.

درمورد لوت لیگ لجند، باید توجه داشت که لوتی که شما در هنگام اتک میزنین دیگه از مپی که بهش اتک میزنین کسر نمیشه و محاسبه لوت مشابه با حالت وار خواهد بود.
گرچه همچنان جایزه لیگ و جایزه کسب 5 ستاره روزانه همچنان باقی خواهد بود.
میزان محاسبه لوت از روی تاون هال مکس محاسبه میشه. یعنی اگر بیسی که شما بهش اتک میزنین مکس باشه ماکزیمم لوتی که شما میبرید این میزان خواهد بود:
450 هزار گلد
550 هزار الکسیر
6500 دارک الکسیر
بیس های ضعیفتر کمتر از میزان یاد شده به شما لوت میدن.

نظرات
 1. کاظم گفت:

  یک سوال چرا روز اول لیگ نفر اول توانسته ۱۲ اتک موفق بزنه یعنی چهارتا اتک بیشتر از معمول

 2. Maede گفت:

  الان یعنی تانهال های پایین تر نمیتونن یک روز هم لجند بمونن؟چرا هم سطح نمیندازه من کلی منفی خوردم یه کاپم نتونستم بگیرم(تان دهم)راه حلی دارید بگید

 3. علی گفت:

  با سلام
  من دومین باره می رم لجند بعد از 5 ماه
  سری پیش به خاطر اینکه تایم روزانه نیم ساعت مونده بوده ثبت نام کردم 8 تا اتک خوردم نتونستم یه اتکم بزنم نیرو اماده نداشتم
  این مهم رو بگید تایم روزانه برای ما تو ایران از ساعت چند تا چند هست.
  خیلی مهمه چرا اینو تو مطالب نگفتید طرف برای اولین بار میاد تا ثبت نام می کنه چون تایم اخر روزانه هست 8 تا اتکشو نوش جان می کنه وقتش کمه برا اتکاش.

 4. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  استاد اگه مثلا با تاون هال 9 یا 10 بریم لجند، اون 8 تا اتک در روز هم رده خودمون هستن یا از ما خیلی قوی تر هستن؟
  مثل همون قدیما که باید صدتا سرچ میکردی تا یکیش هم سطح خودت باشه، لطفا یه جواب درست حسابی ب این سوال بدین ک خیلی درگیرم کرده

 5. رضا گفت:

  اقا پس چطور میشه نفرات اول ازشون کاپ کسر نمیشه؟ من روز اول لیگ لجند دویست و نودو هشت تروفی گرفتم و نفر اول جهان سیصد و دو تا از من صد و هفتاد و خورده ای کسر شده ولی از اون اقا یه تروفی هم کسر نشده دلیلش چیه بنظرت سوپرسل کاری میکنه نزنن اینارو چون با سیستم جدید امکان نداره کاپ کم نشه