» خانه » آموزش » ساختن مپ های جدید برای مقابله با بولر تاون هال 10 و 11

ساختن مپ های جدید برای مقابله با بولر تاون هال 10 و 11

خط

 

استراتژی اتک با بولر هنوز کارآمد است و خیلی از بازیکنان از آن استفاده میکنند. مخصوصا بعد از آپدیتی که ماینر را خیلی ضعیف کردن استفاده از بولر شدت گرفت و این باعث شد که برای نوشتن این مطلب و معرفی نکته ها و مپ هایی برای مقابله با بولر اقدام کنیم.

 

چگونه در مقابل حمله با بولر دفاع کنیم ؟

اجازه دهید ابتدا با توضیح این موضوع شروع کنیم که حمله با بولر به چه صورت انجام میشود چون زمانی که این موضوع را درک کنیم بهتر میتوان نقاط ضعف آن را متوجه شد.

 

درکل حمله با بولر به چه صورت انجام میشود:
بولر سلامتی و قدرت تخریب بالایی دارد و با میدان دید بالایی که دارد میتواند 2 تا ساختمان پشت سرهم را تخریب کند مخصوصا زمانی که روی آن طلسم خشم انداخته شود میتواند در عرض چند ثانیه یک بخش بزرگی از مپ را نابود کند. یک اتک معمولی به روش همیشگی انجام میشود :

 

 1. ایجاد یک فونل (اغلب برای اینکار از کویین والک یا رها کردن تعدادی بولر در دو نقطه از مپ انجام میشود)
 2. ارسال تعدادی جاینت و هیلر و بقیه بولرها و هیروها
 3. رها کردن طلسم خشم بر روی بولرها و استفاده از طلسم پرش و فریز
 4. گرفتن 2 یا 3 ستاره بسته به اینکه هیروهای شما چقدر بتوانند تاثیرگذار باشند

چگونه در مقابل اتک با بولر دفاع کنیم ؟

قدرت اصلی این روش اتک بولرها هستند و اگر ما بتوانیم بولرها رامتوقف کنیم اتک را با شکست مواجه میکنیم:

 1. نیروهای حمایت کننده آن ها را نابود کنیم چون بدون این نیروها دیگر زیاد دوام نخواهند آورد
 2. به سرعت آن ها را نابود کنیم

شاید به خوبی متوجه روش کار شده باشید ما هم میتوانیم آن ها را به سرعت از بین ببریم و یا اینکه هیروهایی که آن ها را حمایت میکنند نابود کنیم.

شما باید ببینید که از کدام قسمت بیس به شما بیشتر حمله میشود و آن قسمت را با تله ها پر کنید تا نیروهای دشمن را در همان اول اتک نابود کنید تا نتوانند حتی یک ستاره هم بگیرند.

 

بمب تاور 

زمانی که برج بمبی معرفی شد خیلی ها فکر کردند با آمدن این ساختمان دفاعی اتک با بولر کمی فروکش میکند و کمتر میشود. درحقیقت بهترین قسمت بمب تاور بعد از تخریب شدن آن است که یک بمب از خود بجای میگذارد.

مشکل اینجاست که بولر یک نیروی دارای محدوده دید بالاست و بمب تاور معمولا بدون اینکه آسیبی به بولرها وارد کند از بین خواهد رفت چون سنگ بولرها میتواند از فاصله دور به آن برخورد کند.

 

 

 

در ماه های اخیر و بعد از معرفی بمب تاور  احتمالا شما هم متوجه بی تاثیری این ساختمان دفاعی در مقابل بولرها شده اید و اگر شما در تاون هال 10 و 11 باشید بیشتر اتک هایی که به شما میشود با بولر خواهد بود.

 

 

جاگذاری تله ها برای مقابله با بولر

تله ها تاثیر بیشتری بر روی بولرها دارند چون تله ها زمانی فعال میشوند که نیروی حریف وارد محدوده دید  آن ها شوند و از فاصله دور فعال نمیشوند که این امر برای مقابله با بولرها بسیار خوب است.

یک بولر میزان سلامتی بین 310 تا 370 دارد اما بیشتر اتک هایی که به بیس شما میشود با بولر لول 3 خواهد بود پس ما باید بروی بولر با سلامتی 370 تمرکز کنیم.

بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که از یک پک جاینت بمب استفاده کنید . در یک موقعیت مناسب این پک میتواند آسیبی معادل 500 دمیج وارد کند و بولرها را نابود کند. حتی اگر فقط یک جاینت بمب شما هم به بولرها برخورد کند باز دو سوم از سلامتی بولرها را گرفته اید.

یکی دیگر از موارد استفاده از تله ها استفاده از فنر در قسمتی که بولرها حرکت میکنند است. شما باید با نگاه کردن به فیلم اتک هایی که به بیس شما میشود مسیر حرکت بولرها را پیدا کنید و در آن مسیر فنرها را قرار دهید.

 

خط

برای بهتر متوجه شدن مطلب بالا به عکس زیر میتوانید نگاه کنید:

 

 

ممکن است شما پیش خود بگویید که فقط 25% اتک ها از این قسمت انجام میشود و اگر اتک از قسمت دیگری انجام شود شکست سنگینی میخورم!!

اما با نگاه کردن به فیلم هایی که به این بیس شده ما دیدیم که بیشتر از نیمی از اتک هایی که به این بیس میشود از همین قسمت بوده.

پیدا کردن سمتی که بیشتر اتک ها از آن سمت انجام شود کار راحتی است و تنها با نگاه کردن به فیلم هایی که به شما حمله شده میتوانید آن سمت را تشخیص دهید و آن سمت را بیشتر تجهیز کنید.

اگر از یک مپ حلقه ای استفاده میکنید تضمین میکنیم که بیشتر اتک هایی که به شما میشود از قسمت پایین و جنوبی مپ انجام میشود   اگر حرف مارا باور نمیکنید میتوانید مطلب بالا را مطالعه کنید و دلایلی که این حرف را میزنیم ببینید.

اجازه دهید حالا در مورد دلایلی که ما بیشتر بر روی تله ها تمرکز میکنیم را توضیح دهیم. زمانی که شما تله ها را در مپ خود پخش کنید توانایی بالایی برای مقابله به نیروهای دشمن ندارند پس بهتر این است که تله های خود را بیشتر در یک سمت از مپ که بیشتر از آن قسمت حمله میشود متراکم کنید تا تاثیر بیشتری داشته باشند.

بعضی اوقات برای پیروز شدن باید ریسک کرد اما زمانی که دارید شکست میخورید مهم نیست که سمت دیگر مپ شما باز باشد یا نباشد.

در عکس زیر میبینید که وقتی بولرها از قسمتی که ما تعداد زیادی تله و بمب قرار دادیم حمله میکنند حتی با وجود 6 هیلر چه به سر آن ها خواهد آمد:

 

 

 

میبینید که در عرض چند ثانیه جاینت بمب ها و تله ها بولرها را نابود میکنند. مطمئنا شخص حمله کننده الان در شک قرار دارد و زمانی هم که شما فیلم این اتک را دوباره مشاهده میکنید لذت خواهید برد

حتی اگر چند بولر هم زنده بمانند دیگر هیلری باقی نمانده که آن ها راحمایت کند چون توسط بمب های هوایی نابود شده اند.

در عکس های زیر میتوانید نتیجه چیدن تله ها به این صورت را ببینید :

 

 

در عکس بالا تنها اتک هایی که با بولر انجام شده را مشخص کردیم و مشاهده میکنید که چقدر موفق به بالابردن کاپ شده ایم. میبینید که 40 کاپ در مقابل حمله با بولر از دست داده ایم و در مقابل 100 کاپ بدست آورده ایم که این یعنی 60 کاپ مثبت تنها با دفاع در مقابل اتک با بولر.

 

نیروهای درون کلن کسل

بهترین انتخاب برای قراردادن نیرو درون کلن کسل برای مقابله با بولرها گالم است. گالم سه ویژگی خوب در مقابل بولرها دارد:

 1. بولرها را برای مدت زمان زیادی معطل میکند تا ساختمان های دفاعی بتوانند آن ها را نابود کنند
 2. زمانی که گالم نابود میشود قدرت تخریبی معادل 350 تا 550 دارد و به دو گالم کوچک تبدیل میشود که این قدرت آسیب میتواند بولرها را نابود کند!
 3. با داشتن سلامتی بالایی که دارد میتواند به راحتی به بولرها برسد و بولرها نمی توانند از دور قبل از اینکه به آن ها برسد گالم را نابود کنن

ویژگی دوم از بقیه مهم تر است چون بولرهای زیادی اطراف گالم جمع میشوند تا آن را نابود کنند و زمانی که گالم نابود شود آسیبی که بعد از ازبین رفتن وارد میکند میتواند تمام آن بولرها را نابود کند چون اگر گالم شما لول 4 به بالا باشد قدرت تخریبی معادل دوجاینت بمب دارد.

اگر تاون 10 و 11 هستید حتما درخواست گالم در کستل خود کنید.

قبل از اینکه به مپ هایی که برای مقابل با بولر هستند نگاه کنیم اجازه دهید مطالب مهم را یادآوری کنیم:

 1. بررسی کنید که از بیشتر از کدام قسمت مپ به شما حمله میشود. همیشه یک یا دونقطه هست که بیشتر از همان قسمت حمله انجام میشود و بیشتر قسمتی هستند که تاون هال نزدیک به قسمت بیرونی مپ هست و یا قسمتی که توپخانه عقاب راحت تر در دسترس است.
 2. آن قسمت را بیشتر تجهیز کنید و با تله ها تقویت کنید
 3. یک گالم در کسل خود داشته باشید

همیشه توجه داشته باشید که شما ممکن است چند اتک را شکست بخورید اما درمقابل چند اتک هم پیروز خواهید شد پس توقع پیروزی کامل در تمام اتک ها را نداشته باشید.

هر اتکی که از سمتی انجام شود که شما پیش بینی کرده بودید شکست خواهد خورد و شما پیروز خواهید شد تنها کاری که باید بکنید تجهیز همان سمت است.

 

چیدمان مپ ضد بولر

نکته خوب این قضیه این است که شما مجبور به چیدن دوباره مپ نیستید و فقط باید تله ها را جابجا کنید.

 

 

همچنین اگر به دنبال مپ های جدید هستید میتوانید مپ های زیر را هم استفاده کنید :خط

 

 

خط

 

 

مپ های آنتی بولر تاون هال 10خط

 

خط

ورود به کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام