» خانه » آموزش » لالون و تمامی ترکیب های آن(بولالون،گوبولالون و …)

لالون و تمامی ترکیب های آن(بولالون،گوبولالون و …)

ترکیب لاوا و بالون به اندازه ابتدای آمدن لاوا به کلش آو کلنز، قدمت داره و حتی خود سوپرسل هم براش احترام خاصی قائله. درواقع این روش با حذف کردن نیمی از سازه های دفاعی که نیروهای زمینی رو هدف قرار میدادن، مزیت تهاجمی بالایی از خودش نشون داد. سوپرسل در هر آپدیت متعادلسازی که دفنس ضد این ترکیب رو تقویت کرده در آپدیت بعدی بسرعت این نیروها رو تقویت کرده تا دل طرفداران این ترکیب رو شاد کنه.

بمرور با آمدن اسپل ها و نیروهای جدید روش لالون دارای زیرشاخه های مختلفی شد که هر ترکیب بصورت خاص برای نوع خاصی از چیدمان های دفاعی مهمتر، مناسب بودن.

در این روش بطور کلی میشه درمورد چرایی استفاده از نیروها بحث کرد اما شمارش تعداد و بیان اونها کار بیهوده ایه. چرا که اتک های لوت فقط اتکهایی هستن که شما از قبل مپ رو نمیبینین و باید با چشم بسته نیرو بسازید و حمله کنید. اما برای اتکهای وار و یا چلنج های دوستانه و یا ریونج شما میتونین با فکر باز و فرصت کافی ترکیبتون رو بسازید و اسپل ها رو با دقت روی اون مپ خاص انتخاب کنید.

از روش های محبوب لالون، میشه به ترکیب اون با نیروهای زمینی نام برد. نیروهایی که به دسته مرگ(Kill Squad) شهرت دارن و در تعداد کم بمنظور مشخص و از پیش تعیین شده ای وارد مپ میشن. اغلب هدف اونها زدن یک ایردفنس و نیروی کلن حریف هستش. که اگر مانند تصویر زیر با زدن کویین، یک اینفرنوتاور و ایگل همراه بشه موفقیت اتک رو تاحدودی تضمین میکنه.

قبل از آمدن نیروی بولر، نیروی زمینی تنها شامل گولم و ویزارد و یا انتخابی از دیگر نیروها بود. اما بعد از آمدن بولر در بسیاری از ترکیبها نیروی موثر زمینی خوبی محسوب میشه. در شاخه ای از ترکیب لالون ما حضور بولر رو داریم. دو ترکیب گوبولالون(گولم، بولر، لاوا، بالون) و بولالون(ترکیب قبل منهای گولم) از این ترکیب ها هستن. اینکه گولم رو به همراه این ترکیب وارد کنید کاملا بستگی به میزان نفوذ دلخواه شما به داخل مپ داره و تمرکز سازه های دفاعی در اون ناحیه ورود.

نیروی زمینی در بولالون نهایتا دارای 7-8 بولر و 3-4 ویزارد به همراه والبریکر خواهد بود. البته در حالتی که ایردفنس و کلن کسل به خوبی در دسترس باشن و نیاز به پیشروی خیلی زیادی نباشه. اگر فقط کمی دور از دسترس باشن میشه با یک اسپل جامپ این مانع رو هم رفع کرد.

اما چنانچه محل ورود شما که کمک بزرگی به بخش لالون اتکتون میکنه، دارای منطقه مرگ باشه(یعنی محلی که میزان دمیج واقعا بالاست) بهتره یک گولم در ترکیبتون اضافه کنین تا از موثر بودن بخش زمینی اطمینان حاصل کنین.

در استفاده از اسپل ها شما ناگزیر به استفاده از اسپل سم، ریج و شتاب هستید.(اسپل زلزله بطور معمول در ترکیب با اسپل رعد اسفاده میشه) . درمورد اسپل های رعد، جامپ، فریز و هیل مواردی هست که نیاز به بحث داره.

اسپل رعد(لایتننیگ)

ازونجا که شما برای زدن یه ایردفنس معمولا به دوتا اسپل رعد و یه اسپل زلزله نیاز دارید(اگر به تاون هال هم تراز اتک میزنین)، درنتیجه ظرفیت خیلی زیادی برای اسپل برای پشتیبانی از نیروی زمینی در اختیار ندارید. به همین دلیل از این اسپل زمانی استفاده میشه که مپ حریف رو بدون نیروی زمینی و صرفا با لالون میخواید بزنین.

اسپل جامپ


چنانچه بخش زمینی شما نیاز به ورود به عمق بیشتری در مپ داره میتونین از اسپل جامپ استفاده کنین. زدن ایردفنس، اینفرنو تاور، کلن کسل، کویین و ایگل و احیانا تاون هال میتونه بالاترین نتیجه دسته مرگ شما باشه.

اسپل هیل

با اضافه شدن سطح 7 به این اسپل اون رو تبدیل به اسپلی محبوب کرده. البته در مپهایی که بین دو اینفرنو فاصله خوبی وجود داره تا بتونه اثر خودش رو بذاره.

اسپل فریز

چنانچه اینفرنوی دوم فاصله کمی با اینفرنوی اول داره و یا منطقه مرگ دقیقا کنار یکی از اینفرنوها وجود داره میشه با از کار انداختن چند ثانیه ای اون اینفرنو، بالونها و لاوا پاپها رو زنده نگه داشت تا اثر مرگبار خودشون رو بذارن.

ریج یا شتاب؟

درواقع انتخاب بین تعداد بیشتر اسپل ریج یا تعداد بیشتر اسپل شتاب بستگی به نحوه بالون ریختن شما داره. اگر بالون ها رو در دسته های کوچیک و برای دفنسهای انتخاب شده میریزید تعداد بیشتر شتاب میتونه سرعت کار شما رو بالا ببره و بالونها رو سریعتر در مرکز به همدیگه ملحق کنه.
اما اگر بالون ها رو بصورت دسته ای یا خطی میریزید ریج بیشتر میتونه انتخاب بهتری باشه.
اما چیزی که مسلمه شما حتما اقلا به یک اسپل ریج نیاز خواهید داشت.

مینیون

درواقع مینیون جزو دو گروه میتونه استفاده بشه. درصورتی که کلن کسل در دسترسه و تمایل دارید کلن رو بیرون بکشید میتونین با یک سم و تعدادی مینیون هیر نیروی کلنی رو بزنین. در استفاده دوم مینیون ها برای پاکسازی مپ مورد استفاده قرار میگیرن.

اسپل کلون

این اسپل با 4 ظرفیت، شما رو بین دو راهی استفاده از ریج بیشتر یا بالون بیشتر قرار میده. پس پیشنهاد ما به شما اینه که در استفاده از این اسپل ابتدا مهارت کافی رو کسب کنین تا در وسط مپ، بالونهای کلون شده سرگردان نداشته باشید.

نتیجه

اتکهای زیر شاخه لالون، با قدرتی که بخاطر نادیده گرفتن نیمی از سازه های دفاعی(زمینی) میگیرن میتونن با روشهایی تنها دشمنان اصلیشون یعنی نیروی کلن حریف، ایردفنس، اینفرنو تاور و ایگل رو هم بزنن تا امکان پیشروی بهتری به بخش هوایی خودشون ببخشن.

اما تعیین ترکیب مشخص و دقیق کار ناممکنیه. چرا که هر مپ با توجه به چیدمان ایردفنسها، فاصله دو اینفرنو از هم، نیروی کلن حریف، محل قرار گیری کویین و … ترکیب منحصر به خودش رو میطلبه.

ما در این مطلب سعی داشتیم کلیات رو به گونه ای بیان کنیم که شما هر ترکیبی از لالون اعم از لالون خالص یا بولالون و گوبولالون رو که انتخاب کنین بتونین ترکیب دقیق و درستی با توجه به مپ حریفتون بسازید.

همچنین پیشنهاد میکنیم سایت clash of clans attack videos رو برای مشاهده انواع روشهای اتک از دست ندید.

در این سایت شما با انتخاب هر ترکیب دلخواه میتونین اتکهای دارای اون نیرو و اسپل ها رو در یوتیوب مشاهده کنید.

 ورود به کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام