» خانه » آموزش » راهنمای ارتقا بیلدربیس – Builder Base Upgrade

راهنمای ارتقا بیلدربیس – Builder Base Upgrade

بسیاری از بازیکنان این روزها بیشتر تمرکز خود را برروی بیلدربیس قرار داده اند پس الان وقت آن است که در مورد استراتژی های مختلف برای ارتقا بیلدربیس صحبت کنیم. به شما خواهیم گفت به چه صورت سریعتر ارتقا دهید و اصلا چه ساختمان هایی مهمتر و اولویت بیشتری دارند..

 

بیلدربیس – دید کلی

بیلدربیس شما قرار نیست که جایگزین دهکده اصلی شما شود بلکه این قسمت یکی بخش اضافه به بازی است و شما باید درکنار دهکده اصلی به این بیلدربیس به عنوان یک بازی کوچک در کلش آف کلنز نگاه کنید.

ممکن است در اول کار برای شما کسل کننده باشد که بخواهید این بیلدربیس را از صفر شروع به ساختن کنید و ارتقا آن برای شما زمان بر و وقت گیر باشد و حوصله نکنید که منابع جمع کنید یا اتک بزنید. اما باید حقایق زیر را درنظر داشته باشید که کار را برای شما راحت تر میکند :

 • برای ساخت نیرو نیاز به هزینه هیچ منابعی ندارید
 • زمانی که آنلاین نیستید و یا اتک میخورید منابعی از دست نمیدهید
 • اتک زدن هیچ هزینه ای ندارد

این موارد را باید زمانی که درمورد بیلدربیس صحبت میکنید به یاد داشته باشید و با دانستن این موارد متوجه میشوید که خیلی نیاز نیست که وقت و زمان برای بازی در بیلدربیس بگذارید.

علاوه بر رعایت نکات بالا،شما باید همیشه کلاک تاور خود را بوست کنید حتی زمانی که شما حمله نمیکنید!زیرا کلاک تاور زمان زیادی را برای شما از جمله ارتقا ساختمان ها و جمع اوری منابع میکنند:

 • بیلدر هال 3: 3.5 ساعت
 • بیلدر هال 4: 4.2 ساعت
 • بیلدر هال 5: 4.9 ساعت
 • بیلدر هال 6: 5.6 ساعت
 • بیلدر هال 7: 6.3 ساعت
 • بیلدر هال 8: 7 ساعت

بیلدر بیس

 

تنها با زدن چند نبردتقابلی در روز و جمع کردن پاداش هر نبرد و کالکتورهای خود میتوانید به راحتی نیروهای خود را ارتقا دهید و ساختمان ها را لول آپ کنید.

ارتقا دادن بیلدربیس با سرعت بیشتر

در ابتدا باید بگوییم که ارتقا دادن بیلدربیس واجب نیست و هروقت دوست داشتید میتوانید این کار را انجام دهید و خیلی با دهکده اصلی شما ارتباطی ندارد اما با ارتقا دادن آن میتوانید از بعضی از ویژگی هایی که به دهکده اصلی شما اضافه شده مانند دابل کنون کردن کنون معمولی خود در دهکده اصلی استفاده کنید.

تجهیز کردن بعضی موارد

 

تجهیز کردن بعضی موارد بدان معناست که شما قادر خواهید بود بعضی از ساختمان های دفاعی خود را تجهیز کنید و به روشی دیگر از آن ها استفاده کنید نه اینکه قدرت آن ها بیشتر شود.

تجهیز کردن کنون معمولی خود به کنون دوبل به این معناست که قدرت تخریب این ساختمان بیشتر میشود  اما شعاع دید آن کمتر میشود. با این کار شما استراتژی های بیشتری برای دفاع در اتک ها خواهید داشت.

برای تجهیز کردن یک ساختمان دفاعی باید ابتدا آن ساختمان را در بیلدربیس آزاد کنید.

 

دابل کنون

با این کار در آینده هم ممکن است تغییرات بیشتری اعمال شود پس الان ارتقا دادن فکر خوبی است برای اینکه در آینده بتوانید از امکانات بیشتر آن استفاده کنید.

 

 

 

زود ارتقا بدهیم یا نه ؟

سوال مهمی که خیلی از بازیکنان میپرسند این است که آیا باید همه ساختمان ها را ارتقا بدهیم و بعد به سراغ ارتقا بیلدرهال برویم یا نه ؟

در دهکده اصلی متوجه این موضوع شدید که اگر تاون هال خود را زود به زود و بدون مکث کردن بقیه ساختمان ها ارتقا بدهید بیشتر اتک خواهید خورد اما در مورد بیلدربیس این مورد متفاوت است!

 

ارتقا بیلدر بیس

 

اول از همه درنظر داشته باشید که زمانی میتوانید بیلدرهال را ارتقا دهید که تمام ساختمان های موجود در آن لول را خریده باشید.

اگر شما در دهکده اصلی تاون هال خود را به سرعت ارتقا دهید در دفاع کردن ضعیف خواهید شد و زمانی که اتک دریافت میکنید منابع زیادی را ازدست خواهید داد چون ساختمان های دفاعی شما قدرت خوبی برای دفاع کردن ندارند.

در بیلدربیس شما این مشکلات را ندارید چون زمانی که به شما اتک میشود شما منابعی ازدست نمیدهید و مقدار لوتی هم که شما دریافت میکنید بستگی به لیگ و کاپی دارد که شما در آن قرار دارید.

این بدان معناست که شما میتوانید به سرعت و بدون ارتقا بقیه ساختمان ها شروع به ارتقا بیلدرهال کنید 

 

همچنین سیستم حریف یابی بر اساس کاپ شما کار میکند که این مورد باعث میشود بتوانید حریف های آسانی پیدا کنید و با سرعت بیشتری ارتقا دهید.

من به شما پیشنهاد میکنم که اول ساختمان ها و نیرو های خود را فول کنید و بعد سراغ اپگرید بیلدر هال بروید زیرا نه تنها در نبرد شکست میخورید بلکه در دفاع هم شکست میخورید

در حمله:

زمانی که شما بیلدر هال خود را اپگرید میکنید توجه داشته باشید که نیرو هایتان فول شده باشند اگر مکس نباشند(در بیلدر هال فعلی) در نبرد ها شکست سختی میخورید.

در دفاع:

زمانی که شما در نبردی شکست میخورید به ساختمان های دفاعی خود نگاه کنید اگر مکس نیستند ان ها را مکس کنید و بعد بیلدر هال خود را ارتقا دهید.

پس این دو نکته رو به خاطر داشته باشید.

اولویت ارتقا

باتوجه به اینکه شما باید ترکیبی که برای اتک استفاده میکنید را در حین اتک انتخاب کنید شما نمیتوانید روی نیروی خاصی تمرکز کنید و آن را ارتقا دهید پس سعی کنید نیروهای خود را به صورت هم سطح ارتقا دهید.

توصیه میکنیم که در ابتدا مخازن خود و معدن طلا و کالکتور اکسیر را ارتقا دهید. شما نیاز به این منابع خواهید داشت و روش دیگری برای ذخیره این منابع فعلا نیست و کسی هم نمیتواند از شما آن ها را بگیرد. بدترین حالتی که ممکن است پیش بیاید این است که مخازن شما پر باشد و جایی برای ذخیره پاداش اتک نداشته باشید.

 

معدن جم

 

میدانیم که ارتقا دادن معدن جم برای شما هیجان دارد و شما را ترقیب میکند که آن را ارتقا دهید اما مقدار 2.1 جم در روز چیزی زیادی نیست و ارزش ارتقا دادن ندارد پس اول معدن و کالکتور و مخازن خود را ارتقا دهید.

درواقع 2 تا جم معادل 300 طلا یا اکسیر هست که فکر نکنم چیز خاصی باشد و ارزشی داشته باشد.

 

به سرعت ارتقا دادن

توصیه ما به شما 3 چیز است : بالابردن کاپ ، بالابردن کاپ ، بالابردن کاپ! حتی اگر 3 اتک خود را زده اید و پاداش آن را هم گرفته اید باز هم اتک بزنید و کاپ خود را بالا ببرید چون این امر بسیار مهم است.

هرچه کاپ بالاتری داشته باشید لوت بیشتری دریافت خواهید کرد. در بیلدرهال 3 به راحتی میتوانید به کاپ 1500 برسید و در این کاپ به مراتب لوت بیشتری نسبت به کاپ های پایینتر دریافت خواهید کرد.

اولویت اول:ارمی کمپ خود را بسازید

قطعا ملاک اول بعد از ارتقا بیلدر هال ساختن یا اپگرید ارمی کمپ میباشد.

بی شک هر چه سطح ارمی کمپ شما بیشتر باشید میتوانید نیرو بیشتری را بسازید با ساسختن نیرو بیشتر میتوانید در نبرد برنده شوید و منابع خوبی بگیرید

اولویت دوم:ساختن دفاعی های جدید

با ساختن دفاعی های جدید و اپگرید ان میتوانید بیس خود را محکم و قوی تر کنید

در نتیجه با قوی تر کردن ان درصد کمتری با دشمن خود میدهید و شما میتوانید به راحتی پیروز این نبرد شوید.

در تصویر بالا میتوانید قدرت اسیب و سلامتی ارچر تاور را مشاهده کنید.

اولویت سوم:کالکتور ها و جم ماین

یکی از راه های جمع اوری منابع کالکتور ها میباشد.

هرچی لول کالکتور های شما بیشتر باشد میتوانید منابع بیشتری بدست اورید و با منابع بیشتر میتوانید سازه ها یا نیرو های خود را مکس کنید.

اولویت چهارم:ارتقا لابراتور و نیرو ها

هرچی لول سرباز های شما بیشتر باشد شانس بدست اوردن پیروزی شما در نبرد بیشتر است.

برای اپگرید لول نیرو ها نیاز به لابراتور میباشد ولی هر سطح لابراتور لول محدودی از سرباز شما را اپگرید میکند پس هرچه لول لابراتور بیشتر باشد میتوانید لول نیرو خود را بیشتر اپگرید کنید.

اولویت اخر:ارتقا کلاک تاور و جم ماین

اولویت اخر با جم ماین و کلاک تاور است.

این دو ساختمان کمک بسیار خوبی به شما میکند از جمله جم ماین. شما با جم ماین میتوانید جم رایگان بدست اورید و با کلاک تاور میتوانید سرعت ارتقا یا نیرو های در حال ساخت یا… را بیشتر کنید.

اولویت اپگرید دفاعی ها:

همیشه به فکر فرو میروید که کدام ساختمان را اول ارتقا دهید و خوب نمیتوانید تصمیم بگیرید حالا ما به شما کمک میکنیم که کدام سازه دفاعی را اپگرید کنید

اولویت اپگرید دفاعی ها به صورت زیر میباشد:

 • ارچر تاور
 • هیدن تسلا
 • روستر
 • کنون-ایر ها
 • دابل کنون
 • جاینت کنون-ایر بمب ها-مگا تسلا-مورتار
 • تله ها

اولویت اپگرید نیرو ها:

همان طور که بالا توضیح دادیم استفاده از لول بالا نیرو ها در نبرد میتواند کمک شایانی به شما انجام دهد

اما این هم مانند ارتقا سازه ها برای برخی از پلیر ها سخت هست که کدام ساختمان را اول ارتقا دهند

اولویت اپگرید نیرو ها به صورت زیر میباشد:

 • بربر ها
 • بمبر ها
 • ارچر ها
 • جاینت ها
 • کنون کارت

بعد از ان این نیرو ها را ارتقا دهید:

 • مینیون ها
 • دراپ شیپ
 • نایت ویچ
 • بیبی دراگون
 • و در اخر هم سوپر پکا

 

با این کار منابع خوبی برای ارتقا دراختیار خواهید داشت و نیروهای خود را به راحتی میتوانید ارتقا دهید.

 

ورود به کانال تلگرام عضویت در پیج اینستاگرام

 

نظرات
 1. احسان گفت:

  سلام اون سه تا کاری‌که برای کارگر شیشم‌کردمو ینی هرو ۳۰کردم ارابه ۱۸ شد و مگا تسلا ۹ شد همین ۳تارو گقته بود ۳تا تیکم خورده که این ۳تارو انجام دادم اما بقیه چیزام مکس نیس پس چرا نمیده کارگرشیشپو اصلا کارگر شیشم وقتی این کارو بکنی خودش میاد دکمه ای چیزی باید زد کاری باید کزد لطفا راهنمایی کنید

  • alirezs گفت:

   4تا کار باید انجام بدی 3تاشو که گفتی
   یکیشم باید تو مپ اصلی ارتقاءهای ویژه انجام بدی (مورتال 3لول کنی ، توپ دو لول کنی ، آرچر تاورتم ارتقا بدی )

 2. حسین گفت:

  من شکایت دارم بازی درنمیاد بعد از نصب در نیامد

 3. محمد گفت:

  سلام ،دوستان من سوپرسل آیدیمو به چند نفر دادم . حالا اونها مدام میان داخل بازی و اذیت میکنند و چندین بار رمز جمیل ها رو عوض کردم ولی باز وارد بازی میشند لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون

 4. amir گفت:

  سلام اقا من یه اکانت دوم داشتم روی گوگلم سیو بود ولی تازگیا بازی نصب کردم خواستم برم توش بجاش بازی جدید روش سیو شد باید چیکار کنم لطفا جواب بدین باتشکر

 5. ابوالفضل گفت:

  سلام ببخشید آیا تو بیلدر هال 5 میتونم به 3000 کاپ برسم

 6. مهدی گفت:

  سلام میشه بگید قسمت بیلدر بیس کجای بازیه؟ ممنون

 7. اکبر گفت:

  سلام می خواستم بدونم بهترین گزینه برای خرج کردن جم تو بیلدر بیس چیه؟ وقتی 3 برد تموم میشه جایزه روز بعد رو باز کنم یا گلد و… بخرم؟